Biografie

Scooter je německá raveová hudební skupina. Její známé hity jsou Hyper Hyper, Fire!, How Much is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud) a mnoho dalších hitů.

Historie

Scooter na scéně s moderní taneční hudbou působí již přes 15 let. Stylově zapadá hned do několika škatulek. V ranném období jasně převažuje vliv Ravu a Happy Hardcoru, v pozdějších letech, tak jak se skupina vyvíjela, objevují se ještě další. Především trance, dance, elektrobeat, ale i disko a prvky klasické a irské, či keltské hudby.

Za takové předobdobí Scooteru se dají považovat léta 1986 až 1991, kdy se členové dnešního Scooteru poprvé setkali. H. P. studoval na obchodního příručího, ale více než studiím se chtěl věnovat hudbě. Proto se v Hanoveru na inzerát seznámil s Rickem. Založili spolu popovou kapelu "Celebrate the Nun". Tento název přebrali od tehdejší skupiny "Celebrate the Fun". V tomto období vydali celkem 5 singlů a dvě desky. Poté se skupina rozpadla, ale ne nadlouho. H. P. začal v roce 1993 pracovat v hamburské distribuční firmě "Indie label" (dnes "edel records") a zde se potkal s producentem Jensem Thelem. Mezitím si Rick sestavil své vlastní nahrávací studio v Hanoveru.

H. P. s Rickem se znovu potkali a ještě spolu s H. P.-ho bratrancem Ferrisem založili remixový tým "The Loop". Jejich remixů se dočkali např. : Adeva, Holly Johnson, Tag Team, RuPaul, Marky Mark feat. Prince Ital Joe, atd.

V roce 1994 se z remixového týmu stává projekt. Vzápětí vychází první singl „Vallée de larmes“ a po prvním živém vystoupení v Hamburku vzniká skupina SCOOTER. Členové jsou H. P. Baxxter, Rick J. Jordan, Ferris Büeller a manažerem se stal kdo jiný než Jens Thele. Druhým singlem se stává „Hyper Hyper“, kterého se v Německu prodalo přes 700 tisíc kopií a dosáhl na druhou příčku v německém žebříčku singlů. Skupina se tímto hitem přes noc stala populární.

Obsazení

Hlavním zpěvákem a showmanem této skupiny je H. P. Baxxter, vlastním jménem Hans Peter Geerdes. Dalšími členy jsou i klávesisté Rick J. Jordan a Michael Simon.
Michael Simon nahradil ve skupině Jaye Froga, který v triu působil od roku 2002, po odchodu klávesisty Axela Coona. Před touto dobou zde ještě působil jako klávesista i Ferris Bueller, ale ten odešel již v roce 1998.

Nynější členové

    * H. P. Baxxter (Hans-Peter Geerdes, 1993-stále)
    * Rick J. Jordan (Hendrik Stedler, 1993-stále)
    * Michael Simon (2006-stále)

Bývalí členové

    * Axel Coon (Axel Broszeit, 1998-2002)
    * Ferris Bueller (Sören Bühler, 1993-1998)
    * Jay Frog (Jürgen Frosch, 2002-2006)

Festival Benátská noc začne „zahřívacím kolem“ už 28. června

Festival Benátská noc začne „zahřívacím kolem“ už 28. června

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.