Biografie

Celým jménem Avril Ramona Lavigne Whibley se narodila 27. září 1984 v Ontariu. Avrilina pěveckého talentu si všimla prvně matka, když jí byly dva roky zpívala s ní kostelní písně. Ve čtyřech letech vyhrála soutěž a získala tak možnost zazpívat si s Shaniou Twain. Vystoupila na jedné ze zastávek jejího turné (v Ottawě) a zazpívala píseň "What Made You Say That"?

Při vystoupení v Lennox Community Theatre na sebe upoutala pozorost místního folkového zpěváka Steva Medda, který ji pozval, aby si s nim zazpívala v jeho písni "Touch The Sky". Spolupráce pokračovala i na jeho druhém albu z roku 2000 ve skladbách "Temple of Life" a "Two Rivers".

V šestnácti podepsala smlouvu s Kenem Krongardem z Arista Records, kde se zalíbila producentovi Petru Zizzovi, a tak začala pracovat na svém prvním albu. Pojmenovala ho "Let Go". Vyšlo 4. července 2002 a obsadilo druhou příčku v USA, prví v Austrálii, Kanadě a Velké Británii. Stala se tak nejmladší sólovou umělkyní, která toho ve Velké Británii dosáhla. Let Go bylo měsíc od vydání multiplatinové, o dva týdny později dokonce trojnásobně platinové a po 6 měsících čtyřnásobně platinové. Celkem se ho prodalo 13 197 000 kusů a stalo se tak nejprodávanějším ženským albem a debutem toho roku. K tomu všemu byla Avril jmenována nejlepším nováčkem na cenách MTV Video Music Awards 2002, vyhrála 4 z 6 nominací na Juno Awards 2003 a cenu World Music Award za světově nejlépe prodávaného kanadského umělce. Připočtěme ještě 8 nominací cen Grammy a máme v té době opravdu úspěšného nováčka.

Podobní interpreti


V roce 2006 byla zařazena časopisem „Canadian Business Magazine“ na sedmou příčku do žebříčku nejvlivnějších Kanaďanů v Hollywoodu.

Po celém světě prodala více než 32 mil. alb, z toho 10,5 mil. v USA.

Nezahálela ani ve filmové kariéře. Vidět nebo při nejmenším slyšet její hlas jste mohli ve filmech:

Za plotem

The Flock

Fast Food Nation

Osobní spravedlnost

Dobe ledová 4: Země v pohybu

Krom toho napsala a nazpívala píseň "Keep Holding On" s Dr. Lukem pro film Eragon.

Související články


Svou činnost zaměřuje i na charitativní projekty jako například:

Make Some Noise,Amnesty International

Camp Will-A-Way

Music Clearing Minefields

US Campaign for Burma

Make-A-Wish Foundation

War Child

Avril Lavigne oznámila název a ukázala obal nové desky

Avril Lavigne oznámila název a ukázala obal nové desky

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.