Biografie

Kylie Ann Minogue je australská zpěvačka, skladatelka a herečka, která pracuje a žije v Londýně.

Narodila se 28. května 1968 a její kariéra odstartovala už v roce 1979.

Tehdy byla dětskou hereckou hvězdičkou a objevovala se v pořadech australské televiize pro nejmenší. Později se zviditelnila díky roli v televizní „mýdlové opeře“ Neighbours.

Jako zpěvačka se pak začala prosazovat v roce 1987.

Kylie Minogue má na kontě přes 70 milionů prodaných alb, celou řadu hudebních cen včetně těch nejprestižnějších jako jsou ARIA, Brit Awards a Grammy.

Realizovala také řadu velmi úspěšných a kritikou příznivě přijatých světových turné. Za živá vystoupení si vysloužila ocenění Mo Award v kategorii „australský bavič roku“.


V roce 2008 převzala od britské královny Alžběty II Řád britského impéria za „hudební přínos“ a francouzská vláda jí udělila jedno z nejvyšších ocenění v oblasti umění Ordre des Arts et des Lettres za přispění k rozkvětu kultury ve Francii.

Její klasický singl a zřejmě největší hit „I Should Be So Lucky“ je od roku 2011 součástí australského národního archivu audio vizuálních děl.

V témže roce také Kylie Minogue získala na Ruskinově univerzitě ve Velké Británii čestný doktorát v oboru zdravotních věd za práci, díky níž pomáhá zvyšovat povědomí o boji s rakovinou prsu.

V rámci ARIA Music Awards byla uvedena do síně slávy.

Její vůbec první singl „The Loco-Motion“ se držel po dobu sedmi týdnů na první příčce australské hitparády a stal se nejprodávanějším singlem dekády v této ostrovní zemi. Kylie díky tomu podepsala smlouvu s britskými skladateli a producenty Stock, Aitken & Waterman a výsledkem bylo v roce 1988 její eponymní debutové album. Píseň „I Should Be So Lucky“ se stala mezinárodním hitem.

Kylie Minogue se postupně z „holky od vedle“ změnila v sex symbol a módní ikonu.

Její singly se stále velmi dobře prodávaly, ale po vydání čtyř studiových alb začala čísla klesat.

Podobní interpreti


V roce 1992 zpěvačka odešla od společnosti Stock, Aitken & Waterman a stala se nezávislou umělkyní.

Její příští singl „Confide in Me“ opět v Austrálii a několika evropských zemích atakoval první příčky hitparád a duet s Nickem Cavem „Where the Wild Roses Grow“ přinesl Kylie vyšší status uměleckého uznání.

Na dalším albu Impossible Princess z roku 1997 se zpěvačka začala profilovat také jako skladatelka.

V roce 2000 se vrátila na výsluní se singlem „Spinning Around“ a tanečně zaměřeným albem Light Years a vystoupila na závěrečném ceremoniálu olympijských her v Sydney.

Videoklipy k jejím písním jsou od té doby provokativnější a plné flirtování.

Následovaly další hitové singly. „Can't Get You Out of My Head“ byl číslem 1 ve více než čtyřiceti zemích, album Fever z roku 2001 se stalo hitem v řadě zemí včetně USA, kde Kylie Minogue do té doby nebyla moc známá.

V roce 2005 jí v průběhu koncertního turné diagnostikovali rakovinu prsu, takže byla nucena úspěšnou šňůru v polovině zrušit.

Po úspěšné léčbě se v roce 2006 vrátila a vyjela na Showgirl: The Homecoming Tour.

V roce 2009 následovalo turné For You, For Me, její první koncertní turné v USA a Kanadě.

V roce 2014 začala Kylie Minogue působit jako porotkyně v britské a australské talentové soutěži The Voice.

17. března vydala dlouho očekávané album Kiss Me Once, s nímž opět vyrazí na světové turné.

Související články

Lady Gaga kvůli bolestem zrušila zbytek turné

Lady Gaga kvůli bolestem zrušila zbytek turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.