Biografie

M83 je elektronická hudební skupina, kterou tvoří Anthony Gonzalez (a dříve i Nicolas Fromageau), založená v Antibes ve Francii v roce 2001. Skupina hojně využívá dozvukových efektů a pohrává si s texty jemně zpívanými proti hlasitým nástrojům, ačkoliv jsou v jejich písních podstatně méně používany kytary, než jak tomu je u většiny podobných skupin, například My Bloody Valentine. Všechna jejich tři alba byla přijata kladně, obzvlášť Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts, jejich v pořadí druhé album, díky němuž se jim podařilo oslovit širší publikum. Třetí album, Before the Dawn Heals Us, se rozhodl Gonzalez nahrát převážně sám pouze za pomoci pár dálších hudebníků a Fromageauem se po krizovém turné pro Dead Cities rozešel.

Jejich píseň "Unrecorded" z alba Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts byla použita v traileru mezinárodního vydání ruského filmu Noční Hlídka a song "Teen Angst" z alba Before the Dawn Heals Us se objevil v traileru pro filmovou adaptaci A Scanner Darkly. Některé jejich nahrávky byly uvedeny v několika epizodách Top Gearu, včetně "Unrecorded" (3. série, 2. epizoda; 4. série, 5. epizoda), "Cyborg" (3. série, 5. epizoda) a nejvýznamněji "Moonchild" (6. série, 6. epizoda; 7. série, 3. epizoda; 7. série, 7. epizoda). Jejich song "Don't Save us From the Flames", který je paradoxně o autonehodě, byl použit v reklamě na Pontiac.

M83 zremixovali píseň "Pioneers" na albu Silent Alarm Remixed z roku 2005 od britské skupiny Bloc Party. Dále také zremixovali "Protège-Moi" od britské skupiny Placebo, "Black Cherry" od Goldfrapp, "Suffer Well" od Depeche Mode a "Vila Attack" od Bumblebeez 81. Obdobně zremixovali songy od M83 skupiny Montag a Cyann & Ben.

V roce 2005 M83 znovu vydali jejich stejnojmenné album. To bylo dostupné i v USA, na rozdíl od vydání v roce 2001.

Jméno M83 bylo vybráno podle galaxie Messier 83.

V roce 2006, po americkém turné k albu Before the Dawn Heals Us pokračoval Anthony Gonzalez v objevování hudebního směru, který si vytvořil ve svých písních a začal psát a nahrávat soubor ambientních písní. Album bylo nahráno zejména v jeho domácím studiu za spolupráce Antoina Gailleta. Výsledný projekt nazvali Digital Shades Volume 1 a vydali ho 3. září 2007. Je považováno za část pokračující série ambientních děl.

Saturdays = Youth, páté studiové album M83 bylo vydáno 15. dubna 2008 u Mute Records. Bylo nahráváno s Kenem Thomasem (který je známý pro svou spolupráci s Cocteau Twins, The Sugarcubes a Suede), Ewanem Pearsonem a Morgan Kibby. Lze říci, že toto album přináší bohaté akustické struktury, kterými se M83 proslavili, ale se soustředěnějším přístupem k samotné formě a struktuře písní. Song "Couleurs" je prvním singlem z nového alba vydaný internetovými obchodníky 25. února 2008. Druhý singl, "Graveyard Girl" vydali 8. dubna 2008.

V dubnu se vrátí skvělí Walk Of The Earth

V dubnu se vrátí skvělí Walk Of The Earth

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.