Biografie

Daft Punk jsou francouzské elektronické duo pocházející z Paříže, které tvoří producenti Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo.

Funguje od roku 1993. Po dvou letech experimentování, nahráli Daft Punk singl “Da Funk“, který dosáhl velkého komerčního úspěchu, a pánové začali mít solidní fanouškovskou základnu.

V roce 1996 podepsali smlouvu s Virgin Records a v tom následujícím jim vyšlo první studiové album Homework.

Stále patří k nejvlivnějším deskám závěrečné dekády 20. století.

Díky albu Discovery z roku 2001 se Daft Punk prosadili nejen na britské scéně, ale take za oceánem v USA.


O dva roky později natočil režisér Kazuhisa Takenouči film Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem komplětně podle hudby Daft Punk.

Třetí deska Human After All z roku 2005 nebyla zdaleka tak úspěšná jako první dvě, i tak ale Francouzům vynesla nominaci na cenu Grammy.

V roce 2013 Daft Punk ovládli svět s novinkovým albem Random Access Memories, za které získali celou řadu hudebních cen, včetně Grammy jak za album samotné, tak za singl “Get Lucky”.

Související články

Daft Punk rozšířili merch, mimo jiné o "prkna"

Daft Punk rozšířili merch, mimo jiné o "prkna"

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.