Primal Scream - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Primal Scream jsou britská alternativní kapela, jejíž originální tvorba ovlivnila celou řadu následovníků.

Její třetí album Screamadelica z roku 1991 bylo zásadní.

Kapela v čele s frontonem Bobbym Gillespiem nicméně v následuících letech prošla jak obdobím opileckých rockových vypalovaček, kdy albem Don´t Out But Don´t Give Up v roce 1994 vzdala hold legendám jako Rolling Stones a Faces, ale taky žhavým tripem po pulzujících elektronických diodách i rozbořených továrních halách.

Na přelomu tisícilet Primal Scream útočili na první příčky různých alternativních žebříčků kontroverzními alby XTRMNTR (2000) a Evil Heat (2002).

Po nějaké době došlo opět ke zklidnění a zralá kolekce Riot City Blues z roku 2006 nabídla klasický blues rockový model inspirovaný americkou scénou sedmdesátých let a country.

Další album Beautiful Future je jedním z nejméně konfliktních alb od Primal Scream.

Kapela totiž zřejmě po dvaceti letech v showbusinessu má vyřešené všechny osobní frustrace a tak se pro tentokrát nechává unášet na vlně líbivého kytarového popu, populárního v ostrovních rockových klubech. 

Casablancas ohlásil novou desku s The Voidz

Casablancas ohlásil novou desku s The Voidz

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.