Mr. Scruff - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Mr. Scruff (pravým jménem Andy Carthy, narozený v Macclesfieldu v roce 1972) je britský hudebník, DJ a producent. Kreslil také ilustrace pro britské hudební magazíny, jako byl například Jockey Slut. V současnosti žije v Manchesteru a vystudoval Sheffield College of Art. Jeho domovským vydavatelstvím je londýnský nezávislý label Ninja Tune.

Mr. Scruff se od roku 1994 věnuje Djingu a to nejprve v Manchasteru a jeho okolí, později po celé Británii. Pro jeho představení byla typická jejich až šestihodinová délka, ekletičnost ve výběru stylů a jeho vlastní animace, jimiž své Djské sety doprovázel.

V roce 1995 vydal Mr. Scruff svůj první singl Hocus Pocus a dva roky na to vyšlo na značce Pleasure Music jeho debutové album Mr. Scruff. Už v roce 1997 však přešel ke známému londýnskému nezávislému labelu Ninja Tune, kde vydal alba Keep It Unreal a Trouser Jazz.

Asi nejznámějším singlem se stala skladba Get a Move On, jenž se také objevila v řadě reklam (například u značek Volvo, Lincoln či France Télécom). Typickým pro Mr. Scruffa je, že se na jeho albech objevují skladby o rybách, velrybách a jiných mořských tvorech. Obaly alb si Mr. Scruff kreslí sám a i animované videoklipy k jeho skladbám z jeho obrázků čepají.

V roce 2004 Mr. Scruff vytvořil první mixovanou kompilaci ze série Solid Steel. Vydavatelství Ninja tune počítá s tím, že Mr. Scruff namíchá také devátý díl této série. Čtvrté album tohoto autora by mělo být vydáno v roce 2009.

Elektronické duo Goldfish zavítá do Prahy a Brna

Elektronické duo Goldfish zavítá do Prahy a Brna

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.