Biografie

Lamb jsou elektronické duo z britského Manchesteru.

V roce 1996 vládl drum'n'bass a právě tehdy vyšlo debutové album dvojice Lamb a obohatilo tento žánr o jemné dávky jazzu, klasiky, blues, techna a hip hopu.

Album bylo intenzivní, značně osobní a velmi emocionální. Dalo světu singly "Cottonwool" a "Gorecki" a dokázalo, že drum'n'bass má na víc, než jen roztančit nohy, najednou dokázal pořádně rozbušit srdce.

V roce 1999 následovala deska Fear Of Fours s komplexně navrstvenými breakbeaty, pulsujícími rytmy, hladivými smyčci a zneklidňující elektronickou ambiencí.

Hlas Lou Rhodes vám utkvěl v mysli navždy a dokonalá jinakost vyvrcholila ve skladbě "Alien", ve které Andy Barlow nasamploval srdeční tep prvního, v té době ještě nenarozeného syna Lou.


V roce 2001 vyšla deska What Sound a smetla ze stolu veškeré pochybnosti o "náročném třetím albu".

Andy a Lou zní uvolněně a zároveň jako by byli posíleni novou energií. Lamb se poprvé rozhodli přizvat na nahrávání alba nejen koproducenta (Guy Sigsworth ve dvou skladbách), ale i celou řadu hostů.

Další album Between Darkness and Wonder vyšlo v roce 2003. Byl to sound Lamb, kteří si osahávali divokou, temnou jiskru.

V tom všem bolavém hledání duše se ale objevily zvláštní klid a solidarita. Souboje jemného vokálu a elektroniky byly pryč.

Andy se z tanečního parketu pomalu přesunul do oceánu emocí, které s Lou vytváří.

Andělské orchestrace a harmonie přispěly ke snové náladě desky a geniální samply pomohly vytvořit nadčasovou nahrávku, která se vám dostane pod kůži.

V roce 2004 se dvojice rozhodla udělat si pauzu na sólové projekty.

Podobní interpreti


Lou v té době vydala tři sólová alba, včetně na Mercury Music Prize navrženého Beloved One. Všechna ukázala posluchačům ořezanou, akustickou a emotivní polohu zpěvačky.

Andy nějakou dobu jezdil po světě a pak se věnoval remixování, produkování a spolupráci s jinými umělci. Pod názvem LOWB vydal první sólové album Leap And The Net Will Appear.

Po pěti letech odloučení, v roce 2009, dvojice Lamb reformovala a vystoupila několika festivalech.

Do ledna 2010 odehrála 33 koncertů v 29 zemích.

Bylo to skvělé a jiskra opět přeskočila. Lamb začali skládat nové věci, nahrávat je a v roce 2011 vydali desku s názvem Five.

Po roce koncertování s Lamb se v roce 2013 Andy vrátil do studia, kde produkoval nové album Davida Graye a debutové album nováčků The Ramona Flowers.

Lou natočila čtvrtou sólovou desku a vydala první knihu pro děti The Phlunk i její pokračování The Phlunk's Worldwide Symphony.

Začátkem roku 2014 Lamb natočili šesté album Backspace Unwind.

Související články

Legendární Queen s Adamem Lambertem dorazí v únoru do Prahy

Legendární Queen s Adamem Lambertem dorazí v únoru do Prahy

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.