Vlasta Redl - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Vlasta Redl se narodil 14. dubna 1959 v Novem Jičíně. Dětství prožil na Valašsku, v Beskydech. Již v dětství se formoval jeho vztah k moravským a slovenským lidovým písním, jejichž motivy využívá ke své tvorbě.

Koncertuje již od 15 let, ale prorazil až po roce 1983 se skupinou AG Flek, která tehdy po takřka roční odmlce způsobené odchodem zpěvačky Blanky Táborské obnovila koncertní činnost.

Proslavil se též jako autor písní díky vizovické skupině Fleret, která do svého repertoáru zařadila písně z jeho dílny: Holky z Utopie, Sbohem galánečko, Večer křupavých srdíček či Bečva.

Z Redlovy divadelní a filmové tvorby je nejznámější jeho účast na muzikálu Kubo pro bratislavskou Novou scénu.Složil též hudbu pro představení Rok na vsi a Silnice v Mahenově divadle. Jeho hudba zazněla i ve filmu Comeback, kde si zahrál v malé herecké roli.

Užijte spoustu zábavy už před startem Colours

Užijte spoustu zábavy už před startem Colours

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.