Alannah Myles - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Alannah Myles (*25. prosince 1955 Toronto, Kanada) je kanadská zpěvačka a skladatelka písní, která v roce 1989 vydala své debutové album pojmenované po ní. Její píseň Black Velvet se stala celosvětovým hitem.

Život a kariéra

Alannah vyrůstala v Torontu a Buckhomu. Její rodina vlastnila velkou farmu, kde se také naučila jezdit na koni. Svou první píseň napsala v osmi letech a nazvala ji Ošklivé zelíčko na zahradě. Píseň poté věnovala své sestře, se kterou se často škádlily.

Na rodinné farmě začala také její hudební kariéra. Prodala svého koně, aby si mohla koupit svou kytaru a mohla tak hrát po různých klubech a kavárnách.

Když jí bylo osmnáct začala vystupovat v jižním Ontariu. Posléze se setkala s Christopherem Wardem, se kterým vytvořila skupinu a přezpívali spolu písně například od Arethy Franklin, Boba Segera a The Pretenders.

Podařilo se jim se zviditelnit a některé písně, které zpívali jako kapela později zpívala Alannah na svých albech. V roce 1989 vydala svou nejslavnější píseň Black Velvet, která dobyla téměř všechny přední příčky hitparád. I debutové album bylo velmi úspěšným, nejvíce se mu dařilo v rodné Kanadě.

V únoru 2005 spolu se švédskou skupinou K2 se zúčastnila semifinále Melodianfestivalu, který vybíral skupiny pro soutěž Eurovize. Jejich píseň We Got It All ale propadla a skončila sedmá z osmi.

Klára Vytisková přizvala do LMB Antonii Vai

Klára Vytisková přizvala do LMB Antonii Vai

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.