Biografie

Michal Pavlíček (* 14. února 1956) je český hudební skladatel, kytarista, zpěvák a textař. Je autorem hudby k mnoha divadelním představení (např. Akvabely, Višnový sad), televizním inscenacím, seriálům (např. Oběti, Dobrá čtvrť, Místo v životě, Červený Bedrník), filmům (např. Proč, Nefňukej veverko), baletům (např. Malý Princ) a představení pro Laternu magiku (např. Minotaurus, Hádanky), muzikalům (např. Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi).

Pavlíček byl člen mnoha významných souborů, např. jazzrockové Bohemie, obou podob Pražského výběru (jazzrockové i novovlnné, nikoli však současného Pražského Výběru II), BSP (Baláž-Střihavka-Pavlíček), zakladatel skupin Stromboli a později Big Heads. Jako vyhledávaný studiový muzikant se účastnil nahrávání desítek alb nejrůznějších umělců a formací – např. Báry Basikové, Mahagonu, Hany Hegerové, Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Lucie Bílé, Jany Kratochvílové, ale třeba i Karla Gotta. Podílel se na natáčení hudby k televiznímu seriálu Návštěvníci^^[1] .[ #]{cite_ref-0:, reference:}^^ a byl jedním z hlavních spolutvůrců televizního pořadu Na Kloboučku. Je autorem muzikálů Minotaurus, Excalibur, Dáma s kaméliemi a Obraz Doriana Graye.

Poslední kompilace Na kloboučku vychází právě teď

Poslední kompilace Na kloboučku vychází právě teď

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.