Biografie

Vznik Rage Against the Machine, zkráceně RATM nebo Rage, se datuje k roku 1991. Tehdy se v L. A. setkali dva velcí odpůrci rasismu Zack de la Roche a Tom Morello a měli jasný cíl, k čemu by jejich hudba měla napomoct. Chtěli prostě změnit politickou situaci ve státě. I název kapely (volně přeloženo "Hněv proti stroji", což může být společnost či přímo vláda) vypovídá o touze po nějaké změně.


Ke kapele se připojil i Zackův kamarád Timm Commerford a Brad Wilk objevený přes inzerát. V té době nebyl příliš dobrým bubeníkem, ale časem se změnil k lepšímu. Zack působil na davy svým politickým rapem a Morello je oslňoval zvučnou kytarou (je dokonce považován za nástupce Jimiho Hendrixe).

17. října 1999 se ke zklamání všech fanoušků RATM rozpadli. Stalo se tak proto, že Zack chtěl využívat hudbu jako nástroj proti zvrácenému politickému systému, kdežto zbytek kapely ne. Zack se tedy vrhl na svůj sólový projekt, ostatní členové založili s Chrisem Cornerem projekt The Civilian. Ten se však rozpadl a po půl roce se členové sešli v Audioslave.

Související články


V roce 2007 obnovili RATM svou činnost, což bylo pro všechny velkým překvapení. O rok později už stáli na pódiu jako hlavní hvězdy zvučných festivalů jako například Rock am Ring, Rock im Park, Reading a Leeds.

Andělé opět lákají na netradiční spojení

Andělé opět lákají na netradiční spojení

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.