Biografie

Scorpions jsou legendání německá hard rocková kapela, která vytvořila spoustu mega hitů.

Už několik let opakovaně ohlašuje, že s aktivní kariérou končí, muzikanti jdou do hudebního důchodu a vyjíždějí na definitivně poslední turné…

Ono turné je ale znovu a znovu nějak nabudí, Scorpions nabídnou nové album případně živák, přidají nějaký exkluzivní speciální koncert, a pak vyazí na další tuné…

Kapela vznikla v roce 1965 nejdřív jako studentské uskupení, které založil kytarista Rudolf Schenker.

Jako profi kapela začaliScorpions fungovat v Hannoveru až v roce 1969.

Zakládající sestavu tvořili doprovodný kytarista a zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl-Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony.

V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine.

Po vydání debutového alba Lonesome Crow přestoupil Michael Schenker v roce 1973 k tehdy slavnější anglické formaci UFO a o rok později už ze základní sestavy zůstali jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine.

Oba pak natrvalo zaujali místa vůdčích osobností kapely.

V průběhu kariéry si Scorpions vyzkoušeli různé metody tvorby: od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu Eye II Eye, až po čistě akustickou desku Acoustica.

Nahrávek prodali přes 100 milionů a bez nadsázky je můžeme považovat za nejúspěšnější německou kapelu.

K jejich největším hitům patří hymnické Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You.

Myles Kennedy nabídl podrobnosti k sólovce

Myles Kennedy nabídl podrobnosti k sólovce

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.