Portishead - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Jejich debutové album Dummy vyšlo v roce 1994 a setkalo se s nečekanými ohlasy u posluchačů i samotných kritiků. Deska získala ocenění Mercury Music Prize. Po jejím vydání se ke dvojici připojil ještě kytarista Adrian Utley a stal se tak třetím oficiálním členem Portishead.


V roce 1997 vyšlo druhé album s názvem Portishead. Jejich singly All Mine, Over a Only You se umístily v britské TOP 10.


Pak přišel rok 1999 a Portishead se rozhodli věnovat vlastním sólovým projektům a producentské práci. V roce 2005 se jim však po společné spolupráci zastesklo a dali se opět dohromady. Poprvé po 7 letech koncertovali v Bristol Academy na benefičním koncertě. O 3 roky později vydali třetí studiové album s názvem Third.


V současné době skupina vystupuje na samostatných koncertech nebo festivalech jako například Glastonbury. V červnu 2013 Portishead zavítali dokonce i do Prahy.

Členové skupiny:

Beth Gibbons
Geoff Barrow
Adrian Utley

Související články

Skupina Digit All Love bude v Paláci Akropolis servírovat trip hop

Skupina Digit All Love bude v Paláci Akropolis servírovat trip hop

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.