Nirvana - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Nirvana byla založena roku 1987 ve Washingtonu. Zakladateli byli zpěvák a kytarista Kurt Cobain a baskytarista Krist Novoselic. Místo bubeníka finálně obsadil Dave Grohl (po rozpadu Nirvany založil Foo Fighters).

Roku 1989 Nirvana nahrála Bleach, své první studiové album. Prodalo se ho 35 000 kusů. Následoval rok 1990. Dave Grohl zjistil, že Cobain bere heroin; začalo se pracovat na dalším albu. To vyšlo roku 1991 a neslo název Nevermind.


Stalo se velmi úspěšným a kapela se stávala čím dál slavnější a žádanější, což začínalo mít vliv na celou formaci. Cobain si stěžoval na zhoršující se bolesti žaludku a i nadále se utápěl ve své posedlosti heroinem. V médiích se čím dál víc spekulovalo o zpěvákově zdraví.

Roku 1993 vyšlo albumj In Utero. Nirvaně k jeho nahrání stačily pouhé 2 týdny. Bohužel nedosáhlo takového úspěchu jako Nevermind, ale i přesto se vyšplhalo na přední příčky hitparád.

Podobní interpreti


Nirvana vystoupila naposled 1. března 1994 v Mnichově. Koncert byl ovlivněn tím, že Cobain na chvíli ztratil hlas, a tak musel na několik minut opustit pódium. V tom samém měsíci se pokusil o sebevraždu v Římě požitím velkého množství Rohypnolu. Byl hospitalizován a za nedlouho po propuštění - přesnějí 8. dubna - byl nalezen mrtev ve svém domě.

Související články

Nový klip Imodium a speciální koncert na parníku už dnes

Nový klip Imodium a speciální koncert na parníku už dnes

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.