Vltava - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Vltava je hudební skupina, která existovala v letech 1986–2003, která je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin. Její hudba mnohdy balancovala mezi popem a kýčem, typické také byly její surrealistické texty. Zakládající člen a autor většiny písní byl Robert Nebřenský.

Kapelu založil v létě roku 1986 kytarista Robert Nebřenský…shromáždil vedle sebe známé a ostřílené muzikanty - saxofonistu Petra Venkrbce , klávesistu a akordeonistu Františka Svačinu, bubeníka Antonína Korba a basáka Jana Maxu. Původní název měl být Bítlz, nakonec ale členové došli "na základě jenom takového plácání" k názvu naší národní řeky. Robert Nebřenský však upozorňuje, že to nemá s nějakým vlastenectvím absolutně nic společného. V roce 1988 byla kapela rozpuštěna a na jaře následujícího roku Nebřenský Vltavu obnovuje. Svůj um v tu dobu mimo jiné předváděli i David Skála (bubeník Psích Vojáku), saxofonisti Petřek a Kosina nebo Vinklát (kontrabas).

Festival Rock for Church(ill) zveřejnil kompletní program

Festival Rock for Church(ill) zveřejnil kompletní program

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.