Biografie

Daniel Hůlka (1. června 1968, Praha) je český operní a muzikálový zpěvák a herec. Je známý hlavně svými rolemi v muzikálech jako jsou Dracula nebo Monte Cristo. Také zpívá v opeře Stavovského divadla v díle Don Giovanni.

Na základní škole chodil do LŠU na kreslení. Učil se hrát na flétnu, klarinet a na klavír^^[1] .[ #]{cite_ref-0:, reference:}^^. Na gymnáziu hrával vrcholově volejbal. Kolem osmnácti pro zdravotní problémy vrcholové sportování definitivně ukončil.

Tehdy si s kamarádem založili kapelu a začal hrát na kytaru a zpívat ^^[2] .[ #]{cite_ref-1:, reference:}^^. Po ukončení gymnázia absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Z. Jankovského. Původně se věnoval opernímu zpěvu. Začal zpívat hostovat v divadlech - divadle J.K. Tyla v Plzni, F.X. Šaldy v Liberci, ve Stavovském divadle, Hudební divadlo v Karlíně, v Městském divadle v Ústí nad Labem a v Národním divadle. V jeho repertoáru jsou role jako např. Don Giovanni, Escamilio, Figaro, Sylvio, Kalina a jiné.

V roce 1995 vyhrál v konkurzu na titulní roli v českém muzikálu Dracula a stal se muzikálovou hvězdou. V červnu 1997 mu vyšlo první sólové album - Daniel Hůlka. V roce 1998 uskutečnil své první koncertní turné s názvem Mise. V roce 1999 hrál svoji první filmovou roli a to krále Brambase ve filmové pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. V prosinci téhož roku cestoval jako člen delegace, který odevzdal vánoční strom Svatému otci ve Vatikánu a při téhle příležitosti zpíval na náměstí sv. Petra. Od 13. prosince 2000 začal účinkovat v hlavní roli muzikálu Monte Cristo, který autorsky připravili Karel Svoboda, Zdeňek Borovec a Richard Hes. V roku 2001 absolvoval své první turné po Slovenské republice.

V roku 2001 po dvou letech příprav si splnil sen, když s partou přátel absolvoval cestu do Tibetu, kde prošel Himaláje. 1. června 2002 se oženil s tanečnicí Libuší, manželství však trvalo jen dva roky. I když nemohl kvůli zranění vrcholově sportovat, tak doposud vykonává víc druhů sportu (vodní sporty, zimní sporty, hokej, létání, kulečník, squash,jízdu na horském kole či na koni.

Operní role
***

+ Don Giovanni (Don Giovanni, Wolfgang Amadeus Mozart),
+ Escamilio (Carmen, Georges Bizet),
+ Figaro (Figarova svatba - Wolfgang Amadeus Mozart),
+ Kalina (Tajemství, Bedřich Smetana)
+ Sylvio (Komedianti, Ruggero Leoncavallo),

 

 Role v muzikálu

+ Dracula - gróf Dracula
+ Les Misérables (Bídníci) - Javert
+ Jekyll & Hyde
+ Monte Cristo
+ Mise - Pán démonů
+ Excalibur - Mordred

Filmografie
***

+ 1999 Z pekla štěstí ... Brambas
+ 2001 Z pekla štěstí 2 ... král Brambas

Imodium a Totální nasazení vyrazí na turné

Imodium a Totální nasazení vyrazí na turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.