Def Leppard - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Def Leppard je legendární britské hard rocková kapela, která za dobu existence po celém světě prodala přes 100 milionů desek.

 

Se dvěma prestižními oceněními Diamond Awards jsou Def Leppard, tedy Joe Elliott (zpěv), Vivian Campbell (kytara), Phil Collen (kytara), Rick „Sav“ Savage (baskytara) a Rick Allen (bicí), i nadále jednou z nejdůležitějších světových rockových formací.

 

V průběhu kariéry kapela vytvořila řadu klasických přelomových alb a její tvorba ovlivnila nejednu generaci fanoušků i kapel.

 

Velkolepá živá vystoupení Def Leppard, plná silných melodických rockových skladeb, se stala synonymem pro tento kvintet ze Shefieldu.

 

Za posledních třicet let se jejich koncerty staly vyhledávanými událostmi a kapela i pořád vyprodává arény po celém světě.

 

Od roku 1977, kdy se datuje vznik této anglické hardrockové skupiny, až do současnosti Def Leppard natočili čtrnáct řadových alb.

 

První regulérní desku vydali v roce 1980 pod názvem On Through The Night.

 

V 80. letech pak nabídli ještě další tři alba.

 

Za zmínku stojí určitě nahrávka Hysteria, které se jen v USA prodalo 12 milionů kopií. <

 

V historii skupiny jsou ale také tragické okamžiky. Prvním byla nehoda Ricka Allena, při které přišel o levou ruku. Druhým pak smrt kytaristy Stevea Clarka.

 

Def Leppard za Ricka nikdy nehledali náhradu na postu bubeníka, ale snažili se mu co nejvíc pomoct. Podle zpěváka Joe Elliotta se díky elektronickému systému stal Rick "lepším bubeníkem", než byl kdy před tím. Rickova souprava byla kompletně elektronická od roku 1986 do roku 1995, pak se pomalu vracel k akustickým bicím.

 

Def Leppard patří mezi osm anglických kapel/umělců, kterým bylo v USA uděleno ocenění Diamond Award. Jsou také členy Síně slávy.

 

Deváté studiové album a zároveň poslední Songs from the Sparkle Lounge vydali Def Leppard v roce 2008. 

Superkapela The Dead Daisies vydá další album

Superkapela The Dead Daisies vydá další album

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.