Brand New Heavies - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Kapela začínala v 80. letech jako instrumentální band jménem Brother International, který se specializoval na právě se rodící acid jazz. Nové jméno si vypůjčili krátce poté, co podepsali smlouvu na první singl, a to od kmotra funku Jamese Browna a jeho titulu „Minister of New Super Heavy Funk“. Pod novým názvem a s vydavatelstvím Cooltempo za zády se kapela brzy stala uznávaným pojmem na londýnské klubové scéně. A to přesto, že se první singl „Got to Give“ objevil až v roce 1988 a debutové album se dostalo do obchodů o tři roky později (za asistence kultovního labelu Acid Jazz). Hlavní vokály tehdy obstarala Jay Ella Ruth, kterou ale brzy poté vystřídala bravurní N´Dea Davenport, známá také ze spolupráce s Madonnou nebo Georgem Clintonem. Díky nové okouzlující zpěvačce dokonce vznikla nová verze původní desky s přemíchanými vokály. Ukázalo se to jako dobrý tah - album a zejména singly „Dream Come True“, „Never Stop“ a „Stay This Way“ měly obrovský úspěch na obou stranách oceánu a videoklipy tehdy hojně rotovali i na MTV.
V souvislosti s The Brand New Heavies je třeba zmínit také jejich spolupráci se světem hiphopu, a to hlavně kultovní desku HEAVY RHYME EXPERIENCE VOL. 1, na které se podíleli mj. The Pharcyde, Q-Tip z Tribe Called Quest nebo nedávno zesnulý Guru z Gangstarr. Toto album by se mimochodem mělo v brzké době dočkat pokračování a spolupráci na něm prý potvrdili i Dizee Rascal a Roots Manuva! Z historie kapely také nesmíme také zapomenout na úspěšné období kolem desky BROTHER SISTER z roku 1994, z které si britská rádia oblíbila hlavně song „Midnight at the Oasis“. N´Dea Davenpoort se ale poté přesto na čas vrátila k plánované sólové dráze a s kapelou tak zpívali různé zpěvačky. Siedah Garrett se podílela na desce SHELTER (1997), na přelomu milénia vyšla kompilace TRUNK FUNK – THE BEST OF BRAND NEW HEAVIES (2000), kde nové kousky zpívala Carleen Anderson, a na desce ALLABOUTTHEFUNK z roku 2004 zpívala Nicole Russo. Trojice zakládajících muzikantů, což jsou pánové Simon Bartholomew, Jan Kincaid a Andrew Levy, mezitím spolupracovala například s Jasonem Kayem, všeobecně známým jako Jamiroquai.

V dubnu 2006 se konečně stalo to, o čem po nocích snilo mnoho fanoušků - ke kapele se vrátila N'Dea Davenport i label Delicious Vinyl. Obratem z toho bylo nové album GET USED TO IT, které vzniklo na ose Londýn - New York. Comeback to byl více než úspěšný - kapela absolvovala několik koncertních turné včetně amerického společně s Macy Gray, které potvrdilo kvality jejich živých vystoupení. Zatím nejnovější počín kapely tak byl logicky živák LIVE IN LONDON, který vyšel v Říjnu 2009. Na tento rok byly zároveň ohlášeny hned dvě alba – pokračování hiphopového konceptu HEAVY RHYME EXPERIENCE a zároveň klasický počin s vlastní zpěvačkou.

Už zítra oslaví pražský Lucerna Music Bar své 15. narozeniny

Už zítra oslaví pražský Lucerna Music Bar své 15. narozeniny

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.