Biografie

Sheryl Crow je americká zpěvačka, kytaristka a devítinásobná držitelka ceny Grammy.

Její hudba balancuje na pomezí blues rocku, country, popu a folku. Hodně se o ní psalo i v bulváru, zejména v době, kdy žila s cyklistou Lancem Armstrongem.

Narodila se 11. února 1962 v Kennettu v Missouri, už několik let žije v Nashvillu v americkém státu Tennessee.

Po studiu na University of Missouri pracovala jako učitelka hudby na základní škole. Hrávala v kapelách a o víkendech vystupovala. V St. Louis potkala hudebního producenta Jaye Olivera, který jí začal pomáhat.

V roce 1992 nahrála debutové album, které produkoval Phil Collins. Nazvala ho Tuesday Night Music Club. Úspěch přišel po vydání singlu All I Wanna Do, který se stal nečekaně velkým hitem na jaře 1994. Sheryl získala tři ceny Grammy.

V roce 1996 jí vyšlo druhé řadové album, eponymní. Bylo temnější než její prvotina. V textech zpívala o politice, potratech, bezdomovcích a nukleární válce. Singl If It Makes You Happy se stal obrovským hitem a vynesl Sheryl dvě ocenění Grammy. O rok později v roce 1997 bylo nominována na cenu Grammy za singl k nové bondovce.

V roce 1998 vydala zpěvačka nahrávku The Globe Session. V té době podle pozdějších rozhovorů procházela hlubokou depresí. Hodně se tehdy spekulovalo a jejím vztahu s Ericem Claptonem. Album získalo Grammy v kategorii "rockové album roku".

V roce 1999 natočila Sheryl Crow první film The Minus Man, ale kritika ho nemilosrdně setřela. Následoval živák Sheryl Crow and Friends: Live From Central Park , na kterém si zazpívala s kolegy jako Dixie Chicks nebo Erikem Claptonem. Za skladbu There Goes the Neighborhood dostala další Grammy.

V roce 2002 zemřel její nejlepší přítel Sharon Monsky a na pohřbu mu Sheryl zazpívala Be Still My Soul, která později vyšla i jako singl. I další album C'mon, C'mon bylo úspěšné.

V roce 2003 se ostře postavila proti válce v Iráku. Často nosila triko s nápisem „Nevěřím ve vaši válku, pane Bushi.

V roce 2003 se seznámila s cyklistou Lancem Armstrongem. Vztah veřejně oznámili v roce 2005. Sheryl Crow ho doprovázela téměř na všechny závody včetně Tour de France. Rozešli se v únoru 2006.

Její další album Wildflower vyšlo v roce 2005, recenze byly smíšené. Z komerčního hlediska nedosáhlo takových úspěchů jako předchozí počiny. 

V únoru 2006 lékaři zpěvačce potvrdili rakovinu prsu.

Po téměř tříleté odmlce vydala v únoru 2008 šesté studiové album Detours. Je plné odkazů na soukromý život - adopci syna, boj s rakovinou, rozpad vztahu s Lancem Armstrongem

Festival Aerodrome přidává další dvě pódia

Festival Aerodrome přidává další dvě pódia

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.