Biografie

Alice Springs (vlastním jménem Alice Taťounová) se narodila 1. května 1974 v Praze.
Hru na klavír začala studovat v sedmi letech, kdy navštěvovala lidovou školu umění v Lindnerově ulici. Postupem času se Alici přestala líbit výuky její učitelky, která ji dávala hrát stále ošklivější skladby. V  11 letech přestala Alice úplně cvičit. Klavír ale nepřestala nikdy mít ráda a začala si  psát vlastní písničky.

V osmé třídě ZŠ se spontálně rozhodla jít studovat na konzervatoř. Učila jí paní učitelka Jelínková a denně 6 hodin hrala. Na konzervatoř se dostala a  nastoupila v roce 1988. Alice stále víc měla náklonnost k vlastní psané hudbě než ke klasické.

V roce 1994 zakončila studia na konzervatoři. V posledním ročníku studia na konzervatoři stačila odnést svůj první „demáč“ do Polygramu (dnes Universal). Ten natočila s Jardou Helešicem a pár spolužáky ze školy. Na Polygramu s „demáčem“ uspěla a tak začala její hudební kariéra.

O rok později vyšla deska „Just“. Deska byla docela úspěšná a tím nastartovala cestu nahrávání a koncertů. Rok nato vyšla deska „22“. Poté se Alice vydala na roční studijní pobyt do USA. Věnovala se klavíru na Univerzitě UCLA. V Americe začala psát české texty. V roce 1998 se vrátila zpět do ČR a u Universalu vydala desku „Dej mi pusu“, v roce 1999 „Barvy“, potom v roce 2001 vyšlo „Road Movie (Best of)“.

Od roku 2003 Alice funguje pod vydavatelstvím Sony Music, kde ji vyšla deska s názvem „Život vychází teď“. Alice Springs o debutu pro Sony Music / Bonton říká: "Za posledních pár let jsem napsala přes padesát písní, z nichž těchto 13 jsem vybrala na své nové album. Na každé z nich jsem pracovala tak dlouho, dokud jsem nebyla maximálně spokojená. Rok jsem dělala pracovní demáče, se kterými jsem zašla za kytaristou Yardou Helešicem. Ten mi potom domluvil novou nahrávací smlouvu a nakonec album i produkoval.“

Je to její první album, které si neprodukovala sama a svěřila ho jiné osobě. Od jejích předchozích alb se značně liší. Deska je ovlivněna mnoha různými styly, které má Alice ráda.

Související články


 

Slavice Lucie Bílá nabídla vánoční videoklip

Slavice Lucie Bílá nabídla vánoční videoklip

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.