Biografie

Historie divadla

Soubor byl založen ve skutečném sklepním prostoru - odtud tedy název Sklep.Své texty, rané básně a krátké scénky představovali ze začátku pouze svým kamarádům. Ve druhé polovině sedmdesátých let svá vystoupení začala prezentovat i veřejně. Úplně první se odehrálo v Branickém loutkovém divadle Zvoneček, další v klubu ZV ROH Tesla Karlín, v restauraci U Jaurisů v Michli, strahovském studentském klubu, atd.

Postupně se začalo utvářet jádro souboru (cca kolem roku 1978). K Vávrovi a Šteindlerovi přibil ještě Jiří Burda, Tomáš Vorel, František Váša, Eva Holubová a Tomáš Hanák. Po roce 1980 se stal na dlouhá léta domovskou scénou souboru kulturní dům Dobeška.

Rozvinula se i jejich spolupráce s pražskými divadly jako například Malostranská Beseda, Futurum, Branické divadlo pantomimy a mnoho dalších. Divadlo SKlep bylo mimo jiné hlavním tahounem skupiny Pražská 5 tvořená také divadly Mimóza, Vpřed, Kolotoč a Křeč - tato jména představovala nejvýraznější generační hnutí 70. a 80. let. Přinesla oživení tehdejší divadelní scény. Jejich působení se přesunulo i na televizní obrazovky ve filmu Pražská pětka.

Divadlo Sklep bez větších přestávek hraje dodnes (například tradiční sklepovská Besídka, která každoročně uvádí pásmo scének, skečů, písní a tanců).

Blues Alive je víc než měsíc předem vyprodaný

Blues Alive je víc než měsíc předem vyprodaný

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.