Richard Müller - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Richard Müller se narodil 6. 9. 1961 v Hlohovci. Zásadní bod v jeho začínajícím hudebním životě přišel tehdy, když na vysoké škole nazpíval svoji první nahrávku "Rádio". Ta zaznamenala takový úspěch,až to Richarda navnadilo natoilik, že založil vlastní skupinu s názvem Banket. Jejich debutové album Biolektrovízia bylo nabité hity a rychle se ujalo.


Po dalších dvou albech (Druhá doba a Vpred) se vydal Müller na sólovou dráhu a stvořil několik skvělých alb. Roku 2000 vyšlo i tzv. české album s texty Michala Horáčka. V roce 2006 oznámil konc kariéry. Ten však netrval dlouho a o dva roky později odehrál koncert na slovenském festivalu Pohoda, v roce 2009 dokonce několik koncertů a v roce 2010 vydal album , kterým se definitivně vrátil na hudební scénu.

Podobní interpreti


*Zajímavosti*

V devadesátých letech začal užívat drogy a v jednom z televizních rozhovorů přiznal dlouhodobé užívaní marihuany, kokainu a experimenty s heroinem. Za to byl později slovenskou policií obviněn z trestného činu šíření toxikomanie.

V roce 2000 způsobil negativní ohlasy, když na jednom zlínském koncertě vystupoval úplně nahý a dožadoval se pervitinu.

Související články

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

London Grammar míří poprvé do ČR: na Colours

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.