Biografie

The Beloved je britská skupina hrající elektronickou hudbu.

Jejím zakládajícím členem je John Marsh, který nechal v roce 1983 otisknout v hudebních novinách inzerát, na jehož základě se o tři roky později setkal s absolventem Cambridgeské univerzity Stevem Wadingtonem. Ti dva vytvořili jádro skupiny, ke kterému se ještě přidali Tim Havard a Guy Gousden. Skupina měla původně ostrý kytarový zvuk, ten však v roce 1988 vyměnila za směs psychedelické klubové hudby a tanečního popu s nádechem house. Jejich singl The Sun Rising si v klubech získal velkou oblibu. Po něm následovalo v roce 1990 album Happiness, ze kterého pochází úspěšný singl Hello.

O pár let později Waddington skupinu opouští a je nahrazen Marshovou manželkou Helenou. Vychází další album Conscience, na němž se nachází i úspěšný hit Sweeet Harmony, ke kterému byl natočen kontroverzní videoklip, v němž vystupuje Marsh spolu se skupinou žen zcela nahý. Klip byl ovšem natočen a upraven tak, že neukázal nic, co by muselo podléhat cenzuře. Jednou z nahých modelek v tomto videoklipu byla i britská televizní moderátorka Tess Dalyová. Tou dobou již skupina přestala používat určitý člen ve svém jméně a ustálil se pro ni název Beloved. Skladbu Sweet Harmony začal ve svých reklamách používat řetězec obchodů se zahradnickým zbožím a potřebami pro kutily Homebase.

Ačkoliv ze singlů Beloved vznikají stále nové remixy a skupina nebyla nikdy formálně rozpuštěna, John se posledních přibližně deset let soustředí hlavně na svoji úspěšnou kariéru klubového DJ a na svůj rodinný život. Přesto skupina plánuje na rok 2007 vydání nového alba.

Zasnění Alvvays poprvé vystoupí v Praze

Zasnění Alvvays poprvé vystoupí v Praze

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.