Biografie

Eva Pilarová (* 9. srpna 1939 v Brně) je česká zpěvačka a herečka. Čtyřnásobná vítězka čtenářské ankety Zlatý slavík v kategorii zpěvaček.
**
Životopis**

Zpívala už od dětství a to i vážnou hudbu. V roce 1960 se stala členkou divadla Semafor, kde vystupovala, mimo jiné, též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr. V roce 1962 na krátký čas odešla zpívat do Divadla Rokoko, ale už v roce 1964 se vrátila zpět do Semaforu. V tomtéž roce si také zahrála drobnou roli ve filmu Kdyby tisíc klarinetů (coby výrazná sboristka dívčí školy - spolu s Naďou Urbánkovou a dalšími). Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s Karlem Gottem a dalšími zpěváky.

Je to zpěvačka s velmi krásným a barevně zajímavým hlasem oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientuje především na žánrovou oblast jazzu a swingu. V roce 1977, aby mohla i nadále vystupovat, podepsala tzv. Antichartu.

Justin Timberlake nabídl další ukázku z alba

Justin Timberlake nabídl další ukázku z alba

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.