Ondřej Havelka & The Swings - Biografie | ABradio.cz

Biografie

The Swings je české pánské vokální kvarteto, které vzniklo v roce 1990. U zrodu kvarteta stál zpěvák a kapelník Petr Hanzlík.

The Swings se zaměřují hlavně na hudbu tzv. zlaté éry swingu a charakterově reprezentují zvukovou tradici amerických vokálních těles (jak sami členové říkají, nejblíže mají hlavně k The Mills Brothers, Golden Gate Quartett, The Modernaires či Manhattan Transfer, The Ink Spots aj.).

Spolupráce

The Swings hraje obvykle ve 2 složeních:

   1. Malé (komorní) složení, tzn. pouze kvatreto, (kde vedle zpěvu) Petr Jindra hraje na akustickou kytaru, Pavel Švestka na housle či foukací harmoniku, Petr Hanzlík hvízdá. V některých skladbách se též objevují tzv. hubotrubky.
   2. Velké složení, kde kromě kvartetu účinkují také nástroje.

Úzce spolupracovali s mnoha renomovanými současnými českými jazzovými a swingovými umělci (Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, X-tet (Vít Fiala), Sestry Havelkovy, Ferdinand Havlík, Juraj Bartoš

The Herbaliser zakončí Mladí ladí jazz

The Herbaliser zakončí Mladí ladí jazz

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.