Jiří Suchý - Biografie | ABradio.cz

Biografie

Jiří Suchý se narodil 1. října 1931 v Plzni do rodiny vyučeného truhláře. Velmi brzy se Jiří Suchý začal zajímat o umění. Pokoušel se dostat k výrobě kresleného filmu, avšak neúspěšně. Nedařilo se mu dostat ani na gymnázium pro svůj nedodstatečný prospěch. Uchytil se v reklamních ateliérech BaR a vyučil se reklamním grafikem. Tam se seznámil s Viktorem Sodomou, který se svou manželkou Vlastou hrál pro své kolegy převzaté písně ze západního rozhlasu (například. Elvis Presley). Začali spolu vymýšlet první privátní rozhlasové programy.

Posléze začal psát texty pro hudební skupinu založenou Františkem Sodomou a v této formaci začal brzy i hrát na kontrabas a zpívat. Ve vinárně Reduta, kde hrával, si ho všiml Miroslav Horníček a seznámil ho s Jiřím Šlitrem. Spolu vytvořili dynamické tvůrčí duo a začali psát písničky, které jim vynášely první úspěchy v médiích.

Roku 1958 se skupinou přátel založil Jiří Suchý Divadlo Na zábradlí, kde se objevila i jeho první hra Kdyby tisíc klarinetů, ve které si i zahrál. U ostatních členů souboru se ale cítil nedoceněný, proto s Jiřím Šlitrem založili nové divadlo Semafor. Stalo se pro něj celoživotním projektem a po smrti Jiřího Šlitra v roce 1969 se jeho novou hereckou partnerkou stala Jitka Molavcová.

Pink a Channing Tatum si vyměnili oděv i role

Pink a Channing Tatum si vyměnili oděv i role

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.