Biografie

The Jacksons (dříve Jackson Five nebo The Jackson 5) je americké hudební kvinteto aktivní v období 1966 - 1990. Pochází z města Gary v Indiane a hráli R&B, soul, funk a později disco. Na začátku 70. let byli považováni za "hudební fenomén pop music", přičemž právě tu odstartovali pozdější úspěšnou sólovou kariéru 2 z její členů: Jermaine a úspěšnější Michael (jejich sestra Janet nebyla členem skupiny, zazpívala si s bratry jenom párkrát).

Původní skupinu Jackson 5 tvořilo pět synů Katherine a Josepha Jacksona: Jackie, Tito, Jermaine, Marlon a Michael. Joseph Jackson stál u zrodu této skupiny v roku 1962, působil v skupině jako manažer. V té době byli členy a původní sestavu tvořili Jackie, Tito, Jermaine a dvojice mladíků Reynaud Jones a Milford Hite. Po roku však do skupiny přišli Michael a Marlon a sformovali tak základní kvinteto kapely.

Od roku 1968 měli jako Jackson 5 podepsanou smlouvu s Motown Records. V roku 1975 skupina změnila vydavatele, ten původní však nesouhlasil s dalším používaním názvu skupiny Jackson 5 mimo svou firmu, a tak bratři začali v Epic Records jako The Jacksons. Problém vznikl, když Jermain, který se stal zetěm majitele Motown Records u něj zůstal. Nahrazen byl Randym Jacksonem, který není z rodiny - byl vybrán řádným konkursem. Rozhodly jeho schopnosti - příjmení nehrálo žádnou roli.
Jackson 5 byli významnou součástí éry tehdejší populární hudby, vydali 4 významné singly: "I Want You Back", "ABC", "The Love You Save", a "I'll Be There". Později vydali další hity jako "Mama's Pearl", "Never Can Say Goodbye" a "Dancing Machine".

Poté, co se Michael Jackson vydal na sólovou kariéru popularita skupiny pomalu opadla - skupina však nikdy oficiálně svoji činnost neukončila.

Metronome Festival potvrdil první hvězdy

Metronome Festival potvrdil první hvězdy

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.