Biografie

Chubby Checker, vlastním jménem Ernest Evans (* 3. října 1941), je americký rock’n’rollový zpěvák, který se nejvíce proslavil svojí skladbou „The Twist“ z roku 1960, touto skladbou velmi zpopularizoval také tanec „Twist“.

Narodil se ve „Spring Gulley“ v Jižní Karolíně a vyrostl v Jižní Philadelphii v Pennsyslvanii, kde také chodil na střední školu společně s Frankie Avalonem a Fabianem. V roce 1964 si vzal Nizozemku Catharinu Lodders, která byla Miss Uneverse v roce 1962.

Sláva

„The Twist“ (který byl původně vedlejší R&B hit autora Hanka Ballarda) se stal tak populární, že mu publikum často ani nedovolilo zpívat jiný druh hudby. Je to jediný zpěvák který měl pět alb najednou v Top12. Chubby změnil mnohým způsob jakým se tančí na hudbu od roku 1959.

Checker měl několik hitů až do poloviny šedesátých let. Ale změny ve vkusu posluchačů ukončily jeho kariéru v roce 1965. Strávil zbytek šedesátých let nahráváním a turné po Evropě. Přestože v sedmdesátých letech mladí už upustili od tohoto tanečního typu hudby Chubby se navždy zapsal do historie jako jeden z důležitých osobností Rock’n’rollu.

Pozdější léta

Materiál který nahrál během největší slávy v šedesátých letech pro Cameo-Parway Records se začátkem sedmdesátých let stal nedostupným. Nic z toho nebylo dostupné na CD až do roku 2005. Navzdory jeho negativnímu pohledu na jeho největší hit, mu v osmdesátých letech obnovil slávu když nahrál novou verzi „The Twist“ (vydanou v r. 1987) s rapovým triem The Fat Boys. Checker ho také zpíval v reklamě začátkem devadesátých let. Potom si otevřel vlastní restaurant, který do dnes vede a také do dnes zpívá.

Třetí Spider Man bude mít našlapaný soundtrack

Třetí Spider Man bude mít našlapaný soundtrack

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.