Rock For People oslaví jubileum i v Českém Brodu

  • Rock For People oslaví jubileum i v Českém Brodu Fotogalerie (3)
    • 21.03.2014
    • Tisk

    Někteří z návštěvníků festivalu Rock for People možná netuší, že jeho kořeny nejsou na dnes už tradičním místě v Hradci Králové, ale že všechno před lety začalo v Českém Brodu.

    Sdílejte článek:

Právě tam se před dvaceti lety začala psát historie jednoho z největších tuzemských hudebních open air festivalů.

Druhé kulaté výročí se proto pořadatelé rozhodli oslavit mimo jiné také jednodenním vzpomínkovým festivalem na původním místě konání.

Na dvou pódiích vystoupí v areálu českobrodského stadiónu 12 českých kapel, které jsou s Rock for People neodmyslitelně spjaty.

Třeba Medvěd 009 vystupovali hned na prvním ročníku, Tata Bojs nebo Hudba Praha na druhém, tedy v roce 1996, a takhle by se dalo pokračovat.

Pořadatelé se chystají do příprav a vzpomínání aktivně zapojit nejen kapely, ale i všechny příznivce a pamětníky uplynulých ročníků festivalu – součástí areálu tak bude i muzeum Rock for People.

Jeden ze zakladatelů festivalu, Petr Fořt, vypráví o jeho začátcích: „Za těch prvních 12 let v Českém Brodě od roku 1995 jsme si toho zažili opravdu nepočítaně. Leckdy nám připravilo nečekané historky počasí, jindy návštěvníci, pracanti ze zákulisí, ale také třeba závistivci a škodiči…“

A s úsměvem vzpomíná i na první střet s realitou světa rozpočtů, daní a financí: „Výtěžek z prvního ročníku na Bylanský dětský ústav přinesl postiženým dětem pec na keramiku a hrnčířský kruh a my měli dobrý pocit. Ale po čase jsme zjistili, že jsme si měli něco schovat na daně. Od té doby jsme se museli začít učit pracovat se zákony, účetnictvím a jinými nezbednostmi, které byly tak trochu za hranicí našich tehdejších svobodomyslných představ.“

Narozeninový Rock For People v Českém Brodě proběhne 23. srpna 2014 od 12:00 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici na www.ticketsforpeople.cz. Prvních 500 za 350 korun, dalších 1500 kusů pak za 400 korun.

www.rockforpeople.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.