Andre 3000 hrál kvůli roli Hendrixe dnně 6 hodin na kytaru

  • Andre 3000 hrál kvůli roli Hendrixe dnně 6 hodin na kytaru Fotogalerie (14)
    • 11.03.2014
    • Tisk

    Přípravy na natáčení filmu „Jimi: All Is By My Side“ daly představiteli hlavní role pořádně zabrat. Aby se naučil hrát na kytaru jako levák, cvičil prý Andre 3000 šest hodin denně.

    Sdílejte článek:

Muziku na filmový soundtrack sice znovu nahrál kytarista Waddy Wachtel, Andre 3000 ale musel jako představitel hlavní role vypadal věrohodně.

Magazínu Billboard to řekl producent filmu Danny Bramson.

„To byla asi největší výzva celého projektu. Našel jsem opravdu dobrého učitele. Když přijel Andre do Los Angeles, nastal mu velmi tvrdý režim. Denně byl šest hodin zavřený v malém studiu a učil se hrát na kytaru jako levák. Nechtěli jsme totiž, aby se kamera ve filmu zaměřovala jen na jeho obličej, ale naopak i na jeho ruce. Svědomitě cvičil i v průběhu natáčení.“

Snímek Jimi: All Is By My Side vypráví příběh Jimiho Hendrixe v letech 1966 a 1967, kdy se přestěhoval do Londýna, založil kapelu Experience a jakožto jeden z vrcholů kariéry odehrál koncert na akci Monterey Pop Festival v Kalifornii.

Scénář a režii má na svědomí John Ridley.

I když by se to nabízelo, ve filmu se neobjeví písně, které sám Hendrix složil, protože s tím nesouhlasili správci jeho pozůstalosti.

Místo toho uvidíme Andreho 3000 z Outkast hrát písně od The Beatles a bluesové legendy Muddyho Waterse, jejichž covery Hendrix v šedesátých letech minulého století prezentoval.

Životopisný film měl světovou premiéru loni v září na mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu.

Už zítra tj. ve středu 12. března se dočká premiéry ve Spojených státech amerických, konkrétně na festivalu South By Southwest v texaském Austinu.

Kdy půjde do kin v Evropě, se máme dozvědět v nejbližších dnech.


Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.