Letošní Lunchmeat Festival potrvá téměř celý měsíc

  • Letošní Lunchmeat Festival potrvá téměř celý měsíc
    • 10.03.2014
    • Tisk

    Lunchmeat Festival slaví pátý rok existence. Během té doby se stal neoddělitelnou součástí tuzemské klubové scény a jedním z ukazatelů možností inovativního propojení elektronické hudby a vizuálů.

    Sdílejte článek:

Tvůrčí a dramaturgickou filosofii hodlá naplňovat i v letošním ročníku, který je výjimečný hned z několika důvodů…

Tím prvním je bezesporu délka trvání.

5. Lunchmeat Festival potrvá skoro celý měsíc – od 29. března až do hlavního večera 25. dubna.

Hlavní večer se stejně jako loni odehraje v podzemních prostorách bývalého kina ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze a představí nejčerstvější i už zavedená jména současné klubové hudby s přívlastkem 2.0.

Mezi prvními zveřejněnými vystupujícími jsou Evian Christ, autor futuristických beatových konstrukcí a jeden z producentů na poslední přelomové desce Kanye Westa Yeezus, dále MssingNo, jeden z největších objevů loňského roku nejen na poli instrumentálního grimeu a také moskevský zástupce optimistického beatového maximalismu 813.

Christ se také loni účastnil prestižního hudebního workshopu Red Bull Music Academy v New Yorku.

Pozvaní vizualisté vytvoří speciální instalaci a stage design přímo pro headlinera hudebního programu.

Hlavnímu večeru budou tentokrát předcházet čtyři warm-up noci v pražském klubu Neone, který kolektiv Lunchmeat s úspěchem provozuje od září 2013 a který se z původního měsíčního pop-up experimentu změnil na vyhledávané místo s unikátní atmosférou a vizualizacemi.

Stejně jako hlavní večer festivalu reagují i jednotlivé warm-upy nadžánrovou selekcí na současný stav progresivní klubové hudby ve světě.

Na zahajovacím večeru v sobotu 29. března se tak tuzemskému publiku premiérově představí kultovní americký producent Groundislava, jeden ze stěžejních zástupců nové kalifornské beatové scény a kolektivů Friends of Friends a Wedidit.

Důležitou součástí Lunchmeat Festivalu bude jako vždy i tvůrčí zásah vizuálního umění do městského prostoru.

Na celý měsíc jsou připravené unikátní projekce, instalace a performance – část z nich ve spojení s projektem Vetřelci a volavky a jeho autorem Pavlem Karousem.

Konat se budou také specializované workshopy vedené mladou domácí špičkou VJingu a nových médií.

www.lunchmeat.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.