JAZZINEC 2008: SVĚTOVÉ HVĚZDY PŘIJÍŽDĚJÍ DO TRUTNOVA!


Trutnov –Desátý ročník trutnovského jazz, blues a funky festivalu Jazzinec 2008 došel ke svému vrcholu, finálovému večeru, který na jednu noc promění Trutnov ve středoevropské hlavní město jazzu. O to se postarají hvězdy světového formátu, které již tuto sobotu vystoupí na scéně Národního domu v Trutnově.

Jubilejní desátý ročník Jazzince patří symbolicky památce vloni na podzim zesnulého jazzového guru Joe Zawinula.*„Joe měl původně na finále vystoupit, ale bohužel jeho osud se naplnil dříve. Vzpomínáme na něj jako na jednoho z největších jazzmanů všech dob, takže finále bude symbolickou poctou věnovanou právě jemu,“*vyznává se pořadatel a dramaturg festivalu Tomáš Katschner, který před deseti lety Jazzinec doslova „vydupal ze země“. Za dekádu mu podařilo vybudovat přehlídku s pevnou pozicí v regionu i republice.

Finálový večer se odehraje v režii Zawinulových spoluhráčů Amita Chatterjeeho, Victora Baileyho a Waltera Sitze.*„Victor Bailey přiletí exkluzivně pouze na trutnovský koncert z New Yorku. Ještě předtím bude ve čtvrtek v Praze hostem pořadu Marka Ebena Na plovárně a v pátek se v Trutnově poprvé uvidí se speciálním, pro tento koncert sestaveným česko-slovenským bandem,“*říká Katschner a prozrazuje, že Victor Bailey v Trutnově oslaví své 48. narozeniny­.Kytarista Amit Chatterjee není festivalovým nováčkem, ale nyní v Čechách poprvé představí svou novou Alliance, složenou z mezinárodních hvězd.*„Amit přiletěl do Čech z Indie už o velikonocích, zbytek jeho formace teprve přiletí z Londýna, Milána a Vídně a od čtvrtka budou už v Trutnově**,“*kon­statuje pořadatel.

Domácí barvy bude reprezentovat rovněž ceněná kapela Limbo, která na svou desku Kalimbo nahrála píseň věnovanou Joe Zawinulovi. CD je navrženo na žánrovou cenu hudebních cen Anděl Akademie populární hudby. „*Vyhlašování bude probíhat také v sobotu, kdy Limbo hraje u nás. Vedoucí skupiny Pavel Hrubý hned po koncertu z Trutnova odjíždí do Prahy na předávání cen,“*prozrazuje Tomáš Katschner.Limbo v Trutnově naposledy vystoupí s bubeníkem Milošem Dvořáčkem, který odchází do skupiny –123Min. Program festivalového finále uzavírá Lazaro Cruz band, sdružení kolem kubánského trumpetisty Lazara Cruze, složené z respektovaných postav brněnské jazzové scény.

Podrobný program finálového večera včetně informací o kapelách naleznete na stránkáchwww.jazzinec.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.