Kaiser Chiefs odmítají krádež loga cyklistické firmy

  • Kaiser Chiefs odmítají krádež loga cyklistické firmy Fotogalerie (4)
    • 21.02.2014
    • Tisk

    Britští indie rockeři Kaiser Chiefs reagují na tvrzení, že ukradli logo, které používají, společnosti, jež se zabývá výrobou součástí pro jízdní kola.

    Sdílejte článek:

Kapela, která už příští měsíc nabídne novinkové studiové album Education, Education, Education and War, byla obviněna společností Sturmey-Archer, že „bezostyšně okopírovala“ její logo.

O kapele dokonce v tiskové zprávě, kterou rozeslala médiím, mluví jako o Kaiser Thiefs.

Kromě toho, že si prý kapela „vypůjčila“ od firmy logo, údajně zneužila další její grafiku také na obalu nové desky.

Ředitel společnosti Alan Clarke uvedl: „Pro firmu pracuji přes čtyřicet let a za tu dobu jsem nikdy nic takového nezažil. Na podobné jednání jsme zvyklí od drobných dodavatelů, ale nikdy bychom ho nečekali od takhle velké kapely. Nikdy se nás ani nepokusili kontaktovat a neodpovídali na naše dotazy, které jsme jim zaslali poté, co nás na jejich konání upozornili zákazníci.“

Kaiser Chiefs se pro magazín NME vyjádřili v tom smyslu, že se u Sturmey-Archer pouze inspirovali a v žádném případě neměli v úmyslu někoho poškodit.

„Texty na našem novém albu Education, Education, Education & War směřují do britské historie a náš designer připravil grafiku, která odkazuje na britské dědictví,“ píše kapela.

„Chtěli jsme společnosti Sturmey-Archer vzdát hold a nečekali jsme a ani jsme neplánovali, že bychom ji tak mohli urazit.“

Nové album kapele vyjde 31. března 2014.

Na desce Education, Education, Education & War najdete tyto skladby:

The Factory Gates

Coming Home

Misery Company

Ruffians On Parade

Meanwhile Up In Heaven

One More Last Song

My Life

Bows & Arrows

Cannons

Roses

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.