The Mission už dnes v pražském Paláci Akropolis

  • The Mission už dnes v pražském Paláci Akropolis Fotogalerie (3)
    • 07.06.2012
    • Tisk

    Legendární The Mission jedou turné k 25. výročí založení kapely. V původní sestavě už …

    Sdílejte článek:

Legendární The Mission jedou turné k 25. výročí založení kapely. V původní sestavě už dnes večer vystoupí v pražském Paláci Akropolis na Žižkově.

„Když jsme tu byli naposledy, asi před jedenácti lety, skončili jsme po koncertě na baru popíjením absintu. Vzpomínám si, že se pak objevil nějaký člověk, co se nám chtěl dostat do tourbusu a Craig, který už měl dost upito, na něj vytáhl nůž. Zní to divně, když to takhle popisuju, ve skutečnosti to bylo zábavné, protože s Craigem se nikdy nenudíte.“ vzpomíná na Prahu Wayne Hussey.

The Mission patří k nejvýznamnějším představitelům gothic rocku.

V roce 1986 kapelu založilo trio Hussey-Hinkler-Adams – bývalí členové The Sisters Of Mercy.

Za celou kariéru, několikrát přerušenou personálními změnami nebo touhou hyperproduktivního Husseyho po vlastních projektech, vydali jedenáct studiových alb.

Jmenujme třeba Carved In Sand (1990), Masque (1992) a Neverland (1996) z doby, ve které The Mission asi nejvíc zasáhli tuzemské publikum.

Z jejich návratu na scénu vzešlo album Dum Dum Bullet (2010), které potvrzuje, že The Mission v uplynulém století ještě neřekli všechno.

„Budeme se soustředit na naše starší desky. Na ty, které jsme vytvořili společně s Craigem a Simonem,“ přibližuje program dnešního koncertu Wayne Hussey.

www.palacakropolis.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.