Trent Reznor pokračuje v krasojízdě - získal filmového Oscara

Trent Reznor, Atticus Ross a Randy Newman získali filmového Oscara v nejdůležitějších hudebních kategoriích při letošním udílení cen akademie. Oscaři se předávali už po osmdesáté třetí za sebou.

Frontman Nine Inch Nails Trent Reznor byl šokován a reagoval s velkým nadšením poté, co byl vyhlášen společně s Atticem Rossem novým držitelem Oscara za soundtrack k filmu The Social Network. Minulý měsíc přitom za stejný počin převzali také Zlatý glóbus.

„Wow! Opravdu se to děje?“, reagoval překvapený Reznor ve své děkovací řeči a pokračoval: „Když jsme dokončili práce na hudbě k The Social Network, byli jsme na naši práci hrdí a šťastní, že jsme dostali příležitost se na takovém filmu podílet. Že budu někdy stát tady, v takové společnosti, by mě ani nenapadlo. Cítím se zahanben a polichocen.“

Při rozhovorech v zákulisí galavečera pak Trent Reznor zmínil, co bylo pro něj nejtěžší při práci na filmové hudbě: „Největší výzvou byla práce s obrazem. David Fincher přesně věděl, co chce. Naše spolupráce byla pro mě jednou z nejlepších životních zkušeností, a to od samého začátu až do konce.“

Film The Social Network získal ještě další dvě sošky Oscara. Celkově nejvíc si jich odnesl snímek Králova řeč (The King's Speech).

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.