Jonathan Davis z Korn včera oslavil čtyřicítku | ABradio.cz

Jonathan Davis z Korn včera oslavil čtyřicítku

  • Jonathan Davis z Korn včera oslavil čtyřicítku Fotogalerie (18)
    • 19.01.2011
    • Tisk

    Jonathan Davis včera oslavil kulatiny. Narodil se 18. ledna 1971 v kalifornském Bakersfieldu. Jeho otec Rick Davis byl klávesistou mj. u slavného Franka Zappy a jeho matka Holly se živila jako herečka a tanečnice. Po rozvodu rodičů zůstal Jonathan u otce a nevlastní matky, se kterou neměl zrovna ideální vztah.

    Sdílejte článek:

Jonathan Davis se ke Korn připojil až jako poslední z členů, a to v roce 1993. Před tím zpíval v kapele Sexart. Kytaristé James „Munky“ Shaffer a Brian „Head“ Welch ho viděli při koncertě a zůstali do konce setu. O pár dní později mu zavolal baskytarista Reginald „Fieldy“ Arvizu, aby se připojil ke Korn.

První deska Korn vyšla v roce 1994 a rovnou se prodaly 2 milióny kopií. Každé z následujících čtyř alb: Life Is Peachy (1996), Follow The Leader (1998), Issues (1999) a Untouchables (2002) se stalo multiplatinovým. Johnathan Davis se stal ikonou na poli žánru nu-metal ve svém typickém pódiovém oblečení – buď teplákovce Adidas nebo skotském kiltu. Neodmyslitelně k němu patří také dudy.

Zatím poslední deska Korn s názvem Korn III – Remember Who You Are vyšla loni.

Korn – Twisted Transistor

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.