Novou desku naservírují Gorillaz fanouškům zcela zdarma | ABradio.cz

Novou desku naservírují Gorillaz fanouškům zcela zdarma

I přes náznaky, že by dny skupiny Gorillaz mohly být sečteny, oznámil jeden z jejích zakladatelů Damon Albarn, že o Vánocích dostanou fanoušci kapely dárek: na internetu bude volně ke stažení nové, v pořadí čtvrté album. Informaci uvedl britský list The Guardian.

Damon Albarn upřesnil v rozhovoru pro australský list Perth Now, na Štědrý den bude na internetu ke stažení videoklip k jedné z nových písní a o den později, na Boží hod, bude celé album ke stažení zdarma.

Album Gorillaz nahrané na Albarnův iPad prý vznikalo poslední měsíc po hotelových pokojích během turné po USA a k fanouškům se dostane bez dalších úprav. „Dělal jsem to doslova na cestě,“ řekl Albarn. „Nepsal jsem si to předem. Nijak nepřipravoval. Prostě jsem to dělal den za dnem jako jakýsi deník svých zážitků v Americe. Kdybych nechal vydání na Nový rok, pak by cynici říkali: ‚Jo, on to pak ještě upravoval‘, ale když to vydám hned, pak budou všichni vědět, že to upravované nebylo, protože jsem pořád ještě na cestách,“ dodal.

Zatím není jasné, jestli bude nové album pro Gorillaz posledním. Začátkem tohoto týdne spoluzakladatel kapely Jamie Hewlett prohlásil, že je možná načase projekt opustit. „Tohle by byla skvělá chvíle dát skupině sbohem,“ řekl. „Takovéhle turné se všemi těmi lidmi, to se povede jen jednou. Je to zážitek, jaký se v životě víckrát neopakuje.“

Gorillaz – Stylo

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.