Britové vybrali nejkontroverznější songy. Které to jsou?

PRS for Music, společnost, která v Anglii zastupuje autroská práva interpretů, muzikantů a hudebních skladatelů (něco podobného jako u nás OSA či Intergram), uspořádala v Británii anketu, ve které lidé vybrali nejkontroverznější písně.

Na plné čáře vyhráli Prodigy se skladbou „Smack My Bitch Up“. Tento song zakázala BBC a v roce 1997, kdy byl vydán, výrazně rozohlil feministické skupiny. Druhé místo si vysloužili punkoví Sex Pistols za „God Save the Queen“ a na třetím se umístili Frankie Goes to Hollywood s rádiovým hitem „Relax“.

Předseda PRS Ellis Rich anketu okomentoval: „Tyto výsledky demonstrují propojení mezi hudbou a společností. Většina z těchto skladeb se stala megahity právě díky míře kontroverze anebo díky tomu, že byly zakázány.“

The ten:

1. Prodigy – Smack My Bitch Up

2. Sex Pistols – God Save The Queen

3. Frankie Goes To Hollywood – Relax

4. Eminem – Kim

5. Rage Against The Machine – Killing In The Name

6. Shamen – Ebeneezer Goode

7. Ozzy Osbourne – Suicide Solution

8. Marilyn Manson – Get Your Gun

9. Slayer – Angel of Death

10. XTC – Dear God

Prodigy – Smack My Bitch Up

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.