Letošní rok je pro kepely tragický - smutné zprávy hlásí Stratovarius | ABradio.cz

Letošní rok je pro kepely tragický - smutné zprávy hlásí Stratovarius

Švédský klávesista Jens Johansson z melodic-metalových Stratovarius fanouškům prostřednictvím oficiálních internetových stránek oznámil informaci o těžké nemoci, která postihla bubeníka této severské formace, jež se právě chystá na turné.

„Milí vanoušci Stratovarius, je mi líto, že vám musím oznámit velmi špatné zprávy. Nejhorší zprávy, jaké si jen můžete představit. Týkají se našeho kamaráda a bubeníka Jörga Michaela. Jörg má rakovinu“, píše Johansson. A pokračuje: „Nedávno si na krku nahmatal bulku, šel k lékaři a byl operován. Zjistilo se, že šlo o zhoubý nádor. Lékaři mu vyoperovali celou štítnou žlázu, aby se ujistili, že veškerá postižená tkáň se dostane z těla ven. Teď ho čeká náročná chemoterapie. Jörg je bojovník a jak on, tak lékaři dělají, co můžou.“

Dále Johansson uvedl, co bude znamenat náhlá změna Michaelova zdravotního stavu v souvislosti s nadcházejícím společným turné Stratovarius a Helloween. Michael z pochopitelných důvodů nebude moci absolvovat minimálně první část turné. Přeje si, aby kapela kvůli němu v žádném případě nerušila byť jen jediný koncert.

Turné startuje už příští týden. První návrh byl, aby Michaela v průběhu listopadu a prosince dočasně nahradil Johanssonův bratr. Ten ale bude zrovna nahrávat novu desku s HammerFall. Ve finále volba padla na Alexe Landenburga, který je známý např. z Annihilator.

Stratovarius budou na nadcházejícím turné propagovat novinkovou, už třinácnou, řadovou desku s názvem Elysium. Ta vyjde 12. ledna 2011 v Asii a všude jinde ve světě pak o dva dny později. Na singl se dvěma novými skladbami se fanoušci mohou těšit už příští týden, konkrétně 26. listopadu, kdy také startuje 7 Sinners World Tour ve Vídni.

V České republice se zastaví 19. prosince v pražské Malé sportovní hale.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.