Austin Lucas a spol. v sobotu v pražské Akropoli

  • Austin Lucas a spol. v sobotu v pražské Akropoli Fotogalerie (4)
    • 13.11.2010
    • Tisk

    Country music má v České republice specifické stigma, a o punk-rocku to platí dvojnásob – v tomto

    Sdílejte článek:

Country music má v České republice spe­cifické stigma, a o punk-rocku to platí dvojnásob – v tomto ohledu je proto cesta písničkáře Austina Lucase téměř misionářská, zejména z toho důvodu, že se mu prokazatelně daří měnit dlouhodobě zavedené status quo.

Právě tento Američan, který se přestěhoval na počátku milénia do Prahy, aby v ní posléze prožil téměř osm let, našel totiž odvahu se postavit jen s akustickou kytarou a vlastním hlasem před zaryté punkery - tedy publikum, které má hodně daleko ke kovbojům nebo romantickým trampům – a jako bonus navíc se mu podařilo toto publikum přesvědčit ke změně přemýšlení i vní­mání hudby. V jeho projevu se dokonalým způsobem spojila nekompromisní punková přímočarost s hluboce zapuštěnými hudebními kořeny z vlastního dětství, které se v určitý moment začaly drát na povrch. Výsled­kem je silně emotivní a zároveň kouzelně křehká muzika, doplněná o Austinovy ú­žasné texty, které dokáží posluchače svou dojemností zasáhnout neskutečně hluboko v jejich nitru.

Stejně jako např. Chuck Ragan se i Austin Lucas stále otevřeněji hlásí k odkazu původního amerického country a bluegrassu, bez toho, aby jakkoliv rezignoval na punkovou znepokojivost, kterou okořeňuje svou tvorbu od úplného počátku. Jeho největší zbraní však stále zůstává obrovské otevřené srdce, cit pro psaní vynikajících písniček a zároveň smysl pro důležitost životních hodnot. Právě i díky tomu Austin v současné době spolupracuje s velkou škálou zpřízněných hudebníků, včetně jeho vlastní rodiny. Šlape s nimi dál po své cestě a vypadá to, že se nehodlá jen tak zastavit.

Spříznění muzikanti doprovázejí Austina rovněž na podzimním evropském turné, v jehož rámci zavítají v sobotu 13. listopadu i do pražského Paláce Akropolis. Druhým kamínkem do mozaiky hudebně zajímavého večera budou Drag the River, interpreti z Colorada, kteří mají opět silný „punk-rockový background“ – v sestavě najdeme zpěváka Chada Price z kapely ALL, jedné z legend tohoto stylu. Drag the River vystupují jako skvěle sehrané duo, pracující s velkou škálou emocí, která dokáže vyvolat příjemné mrazení v zádech. Výraznou osobností, jež si vytvořila svůj nezaměnitelný rukopis, je i další účinkující – Cory Branan se narodil v Mississippi a v současné době žije v Austinu v Texasu, tedy ve městě, které má jednu z nejsilnějších komunit nezávislé kytarové hudby. Má rovněž blízko k tradičnímu americkému country i k punkové etice, a bývá velmi často přirovnáván například k Ryanu Adamsovi nebo ke Conoru Oberstovi.

Vstupenky seženete od 15. října v síti Ticketportal za 199 Kč, a rovněž v kavárně Paláce Akropolis za ještě přívětivějších 180 Kč..

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.