Olga Lounová zazářila na festivalu v Rize

Zpěvačka a herečka Olga Lounová a režisérka Mirjam Landa, která ji obsadila do hlavní role svého nového filmu „Tacho“, se vrátily ze soutěžního televizního festivalu Amberstar 2010, který se konal již podeváté na zámořské lodi plující mezi Rigou (hlavním městem Lotyšska) a Stockholmem (hlavním městem Švédska).

Olga soutěžila v kategorii Original song s vlastní skladbou „K výškám“ a po náročném týdnu si vyzpívala první místo!!! Festivalu se zúčastnilo ve všech kategoriích více než 2.500 soutěžících, a v porotách s mezinárodním obsazením, zasedla kromě Mirjam Landa i další česká profesionálka Helena Vondráčková.

Hlavní cenou je účast na známém italském festivalu v San Remu a festivalu v Monaku. Olga Lounová: “ Soutěž byla opravdu náročná, ztížená podmínkami na lodi, byla jsem ráda, že jsem mohla takový zážitek sdílet s režisérkou filmu Tacho Mirjam Landa. Mám obrovskou radost z prvního místa. Vím, že hudební výkony se nedají poměřovat, ale takové ohodnocení mé každodenní práce určitě potěší. Navíc se soutěž konala v Rize a mými konkurenty byli hlavně soutěžící z celého světa, proto mě překvapilo, že se mi podařilo vyhrát s vlastní  českou písničkou. V zahraničí už ceny mám, v Čechách mám právě několik nominací, moc bych si přála je proměnit“ dodává s úsměvem Olga.

Mirjam Landa: “Olga byla neuvěřitelná, i přes silnou bouřku na loďi podala tak profesionální výkon, že by se někteři „Slavíci“ mohli za ní schovat. Jsem hrdá, že jsem byla přítomná na festivalu, kde vyhrál slovenský zpěvák Laco Hudec v kategorii „Rock&Pop“ a Olga s velkým přehedem v kategorii „Original song“.

Vítězná písnička se objeví na albu Olgy Lounové, které vyjde již 11. listopadu. Olga je navíc nominována na Objev roku hudební televize Óčko, fanoušci jí mohou své hlasy posílat formou SMS ve tvaru HCO 33 na číslo 9001109 do konce října.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.