Skupina Lety Mimo vysílá Výběr_of_ku

  • Skupina Lety Mimo vysílá Výběr_of_ku
    • 19.09.2010
    • Tisk

    Lety mimo se rozhodli vydat po pěti řadových CD výběrové album. Obsahovat bude hned…

    Sdílejte článek:

Lety mimo se rozhodli vydat po pěti řadových CD výběrové album. Obsahovat bude hned dvě placky – elektrickou a akustickou verzi těch nejlepších písní. Nabídnou tak fanouškům retrospektivní nášup celkem 40 skladeb a chybět nebude ani novinkový song.

Hlavním impulsem k natočení nových verzí písní byly akustické koncerty, na kterých Lety mimo hráli svoje písničky v netradičních aranžích a hlavně bez elektriky a samplů, které jinak hojně využívají. Písně tak dostaly naprosto odlišný a zajímavý náboj, který spousta lidí zaujal. Proto také LM zaznamenali unplugged verze svých songů na CD. A aby byla možnost je porovnat s originálními nahrávkami, přikládají ještě druhé CD s původními verzemi.

Na desce se objeví i řada hostů z kapel Wohnout, Divokej Bill, Vypsaná Fixa, Xavier Baumaxa, Niceland a také spousta akustických nástrojů pro Lety ne zcela typické – smyčce, dechy, kontrabas, banjo, piano atd.

„Bavila nás především prvotní reakce našich fanoušků na staré pecky v novém podání na unplugged koncertech. A v podstatě totéž očekáváme od akustických verzí zachycených na CD. Mají překvapit jiným pojetím skladby a to nejen tím, že je to akusticky, ale především jinou aranží a nástroji, které nejsou zcela běžné pro tento styl hudby. Zároveň byl výběr skladeb retrospektivní a vybrali je sami fanoušci v anketě na webu.“ (Cvanc – kytara)

Křest desky proběhne 22.11.2010 v praž­ském klubu Roxy.

Více informací na www.letymimo.com.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.