Petr Bende pokřtí loď před plavbou z Prahy do Drážďan | ABradio.cz

Petr Bende pokřtí loď před plavbou z Prahy do Drážďan

Obytná rekreační loď se spolu s posádkou vydá na dobrodružnou plavbu po vodním toku z Prahy do Drážďan. Celkem deset dní bude trvat lodní výlet s průběžnými zastávkami na řece Vltavě a Labi.

V pátek 17. září 2010 v 15.30 po křtu lodi zpěvákem Petrem Bende bude plavba zahájena. První setkání Petra s podobnou lodí proběhlo v létě 2009, kdy strávil při promo focení na této lodi celý příjemný den.

V pátek 17. září 2010 bude loď již od 10.00 v Praze na Rašínově nábřeží poblíž železničního mostu a tramvajové zastávky „Výtoň“, kde budou do 13:30 probíhat předem dohodnuté projížďky. Po 13:30 hodině bude loď otevřena pro prohlídky veřejnosti. Veřejnost se však může s lodí seznámit i na jednotlivých zastávkách po dobu plavby do Drážďan, kde budou probíhat prohlídky lodi a případné projížďky.

Plavba bude realizována na ojedinělém nově vyvinutém typu plavidla, který vychází z tradiční architektury obytné lodě typu Dutch Barge. Oproti ní je však lodní trup zkrácen na 15m celkové délky a vnitřní prostory jsou uzpůsobeny spíše pro rekreaci. Loď má na řece vynikající jízdní vlastnosti a pro tento typ plavidla vysokou rychlost.

Cílem projektu je ukázat veřejnosti život na vodní hladině a možnost plout přes Německo kamkoliv dále do Evropy, třeba až k moři. Představit, jak vlastně takový životní styl vypadá, jaké jsou plavební a kotevní možnosti na cestě z Prahy do Německa, řešení reálných situací při plavbě a další témata, které se tohoto dobrodružného a romantického stylu života týkají. Při plavbě bude vznikat lodní deník a podrobná fotodokumentace, která zaznamená tuto cestu. Během plavby budou na webu výrobce obytných lodí Hi Boats průběžně vystaveny všechny aktuální informace týkající se plavby.

Podrobné a aktuální informace hledejte www.hiboats.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.