Zpěvák Seal vydává album nazvané Commitment

  • Zpěvák Seal vydává album nazvané Commitment Fotogalerie (8)
    • 05.08.2010
    • Tisk

    Zpěvák a skladatel Seal vydává již šesté studiové album „Commitment“, předznamenané…

    Sdílejte článek:

Zpěvák a skladatel Seal vydává již šesté studiové album „Commitment“, předznamenané prvním singlem „Secret“, smyčcovou aranží ozdobenou baladou, jednou z jeho nejfajnovějších.

V Londýně narozený trojnásobný držitel ceny Grammy se opět spojil s proslulým producentem Davidem Fosterem, již před dvěma roky mu pomáhajícím při vzniku kolekce cover verzí starých soulových hitů.

„Davida jsem znovu požádal o spolupráci, neboť jsem si jist, že je tím nejskvělejším člověkem, se kterým jsem se kdy ve studiu setkal a jeho aranže jsou absolutně nenapodobitelné.“ Také Foster nešetří komplimenty na adresu Sealova hlasu a muzikálnosti, ale i skladatelského kumštu: „Ve studiu byl absolutně v pohodě, jistě také proto, že ty výborné písně jsou plné hudebních překvapení. Sdílím Sealův pocit, že jde o dosud vůbec nejlepší kolekci jeho songů“.

Sealův baryton se tu dokonale propojuje s vlastními melodiemi a velmi osobními texty jak v „Secret“, tak třeba i v „The Weight of My Mistakes“, „Best of Me“ nebo „If I´m Any Closer“. Je to o lásce, manželce, rodině, ale také o muzice a kariéře. „Dosud nikdy jsem neměl vlastní osud tak šťastně v rukou. Každá ta píseň je pro mě velice osobní, ale pevně doufám, že se takovými stanou i pro mé posluchače“. Ze Sealovy soukromé i umělecké situace lze odvodit i význam názvu alba: cítí totiž jako pozitivní trvalý „Závazek“ činit šťastnými jeho rodinu, hudební fandy – a tím i sebe.

Jeho úspěšná kariéra trvá už více než dvě dekády, prodal přes 15 milionů albových nosičů. Od tanečních začátků v roce 1991 spojených s tehdejší hitem „Killer“ – připomenutých o šestnáct let později na téměř dancefloorovém albu System – se propracoval k mezinárodně oceňovanému pěvci romantických, procítěných balad. Překvapil ale také dynamickým projevem při přepracování klasických soulových kousků. Album SOUL z roku 2008 bylo celosvětově velmi úspěšné s tím, že například ve Francii bylo číslem 1 celých třináct týdnů v řadě.

Také v České republice patří Seal k nejpopulárnějším zahraničním umělcům. Svědčí o tom nejenom řada zlatých desek za prodeje jeho alba, ale i časté koncertní vystoupení u nás, včetně toho posledního z počátků letošních prázdnin.

Více informací: www.seal.com

Seal – Love`s Divine

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.