Lavagance představují videoklip a ladí s producentem Moloko | ABradio.cz

Lavagance představují videoklip a ladí s producentem Moloko

  • Lavagance představují videoklip a ladí s producentem Moloko Fotogalerie (10)
    • 04.08.2010
    • Tisk

    Slovenská skupina Lavagance, patřící k elitě tamní alternativní scény, chystá po šesti letech…

    Sdílejte článek:

Slovenská skupina Lavagance, patřící k elitě tamní alternativní scény, chystá po šesti letech existence premiéru nového videoklipu ke skladbě Blood z jejich čtvrtého alba I like this temper. Šestice, která zahajovala bratislavský koncert Depeche Mode nebo Duran Duran, označuje klip za velký mezník v dosavadní činnosti.

Co do produkčních nákladů, celkové výroby a použití technologií se klip řadí k tomu nejlepšímu, co bylo na Slovensku za poslední roky vyprodukováno. Tříměsíční nasazení ve vysílání už potvrdila stanice MTV Europe, která již v minulosti rotovala jejich debutový klip ke skladbě Miles. Českému publiku bude klip představen v rámci letních festivalů (např. Sázavafest nebo Telč summer fest). Další vystoupení jsou plánována v Berlíně, Manchesteru, Londýně. Videoklip Blood má tak ambice prorazit nejen na české hudební scéně, ale i v zahraničí.

Lavagance – Blood

Lavagance zaujali britského hudebníka a producenta Eddieho Stevense, známého především díky produkční i koncertní spolupráci s Moloko, Róisín Murphy, Freak Power nebo melancholickými Zero 7. Pro další spolupráci si vybral Lavagance, za nimiž přiletěl na Slovensko a celé album I like this temper, složené z výběru skladeb napříč celou kariérou skupiny, jim produkoval.

Marek Rakovický, lídr Lavagance, je velmi poctěn, že právě Eddie se pustil do spolupráce se slovenskou kapelou. „Dodal naším skladbám větší hudební svobodu, je to úplně nový pohled, který jsme potřebovali. Jsem velmi rád, že z našich skladeb vynikne opět něco nového. Navíc pro Eddieho to nebyla od začátku jen pracovní rutina, sám chtěl zkusit pracovat s novou kapelou, navíc ze Slovenska. A hlavně se mu od začátku líbil náš materiál, což je pro spolupráci s někým novým asi to nejdůležitější.“

Více info:

www.lavagance.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.