Novým prezidentem Haiti by se mohl stát Wyclef Jean | ABradio.cz

Novým prezidentem Haiti by se mohl stát Wyclef Jean

Bývalý člen Fugees Wyclef Jean bude zřejmě kandidovat na prezidenta Haiti. Podle kanadského listu Le Droit zatím nepotvrdil začátek volební kampaně, ale vyplnil potřebné dokumenty pro účast ve volbách, jejichž termín byl stanoven na 28. listopadu.

Wyclef Jean se přímo na Haiti narodil. Poté, co se přestěhoval do Brooklynu a stal se známou osobností, začal se o svou zemi výrazněji zajímat a všemožně jí pomáhat.

V roce 2004 vydal album v haitské kreolštině a o rok později zadožil nadaci Yele Haiti Foundation.

Nadace zajišťuje školné a stipendia pro tisíe dětí po celém Haiti a plánuje také v budoucnu stavět školy. Aby všechno nevypadalo tak růžově, Jeanova nadace také čelila nařčení z korupce a byla obviněna z nedostatčné průhlednosti.

V roce 2007 se Wyclef Jean stal vyslancem země a výrazně jí pomáhal poté, co Haiti postihnul ničivý hurikán a zemětřesení.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.