Dj Vadim & Yarah Bravo v Praze na End of the weak | ABradio.cz

Dj Vadim & Yarah Bravo v Praze na End of the weak

Finále českého pětiboje v rapu o postup na MS v Berlíně a show na EOTW Stage na Splash festivalu bude mít hvězdnou účast! V rámci večera vystoupí 10.7.2010 v klubu Kostel ruský kouzelník Dj Vadim za doprovodu krásného vokálu Yarah Bravo.

Téměř kompletní One Self project doplní slušná várka dalších djs: dj Bulet z Berlína, dj Trusty, Alesh One a jejich hosté, kterých rozhodně nebude málo. Aktuálně potvrdili Fae Simon, C. Monts, Radimo, Inside Crew, DJ Flux & DJ Negative a přibývají další.

End Of The Weak je nejstarší open-mic soutěž na světě a její premiéra proběhla v létě roku 2000 v New Yorku, kde se i dnes scházejí každou neděli MC´s – pánové a dámy pracující s verbálními prostředky a lyrikou, aby pilovali své dovednosti u mikrofonu. Již o 3 roky později expanduje EOTW do Evropy, kde se konají první soutěže ve Španělsku, Francii, Anglii a Německu. Od roku 2007 se EOTW rozšiřuje rovněž do Brazílie, Argentiny, Irska a čerstvě i do Ugandy. Vize zakladatelů EOTW DJe Joy Ty, Vice Verse, Propaine a Big Zoo byla založit Open-Mic soutěž která podporuje kreativitu, rozvoj a originalitu u mikrofonu. Nováčci se zde můžou setkat s veterány scény a „brousit“ svůj rétorický um u mikrofonu. Od té doby se EOTW pravidelně účastní i takové jména jako Krs-One, Talib Kweli, Pharaoh Monk, DJ Premier, R. A. the Rugged Man, Heltah Skeltah a mnoho dalších velikánů rapového světa.

EOTW se zrodila jako „Anti-Battle“ – soutěž, která v lyrickém pětiboji testuje všechny fasety (stránky) opravdových MC's (Mistrů ceremonie). Každý MC soutěží v 5 disciplínách. V kolech jako je „Written“ a „Acapella“ se prezentují rappeři před přítomným publikem vlastní tvorbou instrumentálů a textu. V dalších kolech jako „Grap the Bag“ a „MC vs. DJ“ si prověřují především své freestylové skills. Každé soutěžní kolo vyvrcholí finálním „Cypher-kolečkem“, kde se sejdou všichni soutěžící na podiu a freestylují. Porota hodnotí každého kandidáta jednotlivě ve všech 5 ti disciplínách bodovým systémem 1–10 bodů. Každý MC má tedy příležitost nasbírat nové zkušenosti a skillz, setkat se s novými lidmi a přesto, že vítěz může být jen jeden, můžeme se těšit na nové talenty a soutěž, která do českých rapových vod přinese něco nového a zapíše Čechy na mapu rodiny End Of The Weak.

Disciplíny:

1.Domácí úkol – předvést svůj text na muziku, kterou si sami vyberete nebo složíte. Příprava možná i doma (1 minuta)

2.Bez hudby – tady se ukáže, zda to utáhnete sami a jak jste na tom s rytmem. Nemusí to být freestyle (1 minuta)

3.Freestyle – budete mít na výběr z několika předmětů, o jednom z nich budeš rapovat (1 minuta)

4.MC vs DJ – udržíš krok s djem, který ti třikrát změní beat?

5.Cypher – klasické freestylové kolečko, ve kterém každý přijde na řadu třikrát. Texty by na sebe mely navazovat a dávat smysl.

Finalisté prvního ročníku EOTW:

MC RIKO * MC SLAPETO * MC DERON * MC METODEJ * MC MANIAK

Dějištěm českého finále EOTW se stane nový klub Kostel, který se nachází v unikátních prostorách kostela sv. Michaela na Starém Městě (www.svmichael.cz). Po kompletní rekonstrukci se stává novým multikulturním centrem přímo v srdci Prahy (Michalská 27 u Staroměstského náměstí). Každá akce zde dostává díky tomuto místu jedinečnou atmosféru. Vstupenky lze zakoupit v předprodejích sítě Ticketpro za 199czk (cena se bude zvyšovat).

Více info:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.