Shogun Tokugawa - to je kung-fu, nadhled a kontrasty

Mají rádi Opičího krále a Želvy Ninja, baví je hra Shogun: Total War a s postavou Shogun Tokugawa za Japonce po večerech žhaví strategie Civilization. Řeč je o naštvaných mládencích z Plzně, jejichž debut Y3ars se dá slovy jednoho z fanoušků popsat také jako „most anticipated album of the fuckin' century“.
První deska screamo/emo rockerů Shogun Tokugawa je plná kontrastů, agresivních riffů i elektronických výbojů a je z něj cítit v českých podmínkách nevšední nasazení a nadhled. „Fanoušci nás tolik berou zřejmě proto, že jsme prostě sexy kluci,“ říká s úsměvem kapelník Martin. „Snažíme se jenom dělat muziku přirozeně, opravdově, naplno a zároveň se nebrat moc vážně,“ dodává. Na tvorbě Shogun Tokugawa se zpočátku podepsali Deftones, zběsilostí a energií jsou jim ale bližší Norma Jean, vyhrávkami a rytmikou Fall of Troy, přímočarou agresí Gallows a technikou třeba Architects. Do budoucna ale možná ani to nebude platit: přestože kytary a živé bicí budou i nadále dominovat, kapela je otevřená dalším experimentům.
Křest Y3ars proběhne 26. 6. v plzeňském Divadle Pod lampou, slibuje zajímavé hosty (This Night Draws The End, Birds & Wolves, From Our Hands) a hlavně bouřlivou párty. „Na malou chvíli procitnout, uzřít blíž svět, až se stíny rozplynou, zbarví se květ, okolí nevnímáš, duši prodáváš…“ zpívá Jakub v nečíslované, desáté skladbě, a vyvolává očekávání…
Více informací:

bandzone.cz/sho­guntokugawa

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.