Strahovská Sedmička si připomene dvacet let konání HC/punk koncertů | ABradio.cz

Strahovská Sedmička si připomene dvacet let konání HC/punk koncertů

  • Strahovská Sedmička si připomene dvacet let konání HC/punk koncertů
    • 05.06.2010
    • Tisk

    Dnes, tedy v sobotu 5. června uplyne přesně na den neuvěřitelných dvacet let od vystoupení…

    Sdílejte článek:

V sobotu 5. června uplyne přesně na den neuvěřitelných dvacet let od vystoupení melodické NYHC bandy Murphy's Law v pražském KD Barikádníků. Tento koncert bude navždy zapsán do historie jako první oficiální československá HC/punk akce se „západní“ kapelou po listopadu 1989.

Ač měla jeho organizace daleko k dokonalosti a vyznačovala se spíše nezkušeným amatérismem, takřka dvě stovky platících diváků ovládlo nadšení a spokojenost. V nás­ledujících měsících se tak díky tomu mohla z jednorázového pokusu rozvinout kontinuální tradice. V průběhu několika let se Česká republika stala pravidelnou zástavkou na trase evropských turné takřka všech zahraničních HC či punk-rockových kapel, a v polovině devadesátých let dokonce platila za jednu z nejoblíbenějších evropských koncertních destinací vůbec.

Organizátory onoho památného koncertu byla skupina nadšenců rekrutující se v té době z členů a nejbližších přátel pražské kapely Kritická situace. Přestože je to jen těžko uvěřitelné, někteří z tehdejších organizátorů jsou v této činnosti stále aktivní, dnes už na půdě jiného promotérského kolektivu, od roku 2003 působícího pod názvem Conspiracy Concerts. Během celých dvou desetiletí se ale samozřejmě objevili i další, neméně zdatní a neméně nadšení promotéři, díky nimž si české a moravské obecenstvo mohlo vychutnat úžasnou atmosféru skvělých vystoupení stovek, či možná dokonce tisíců kapel napříč oběma zmíněnými žánry. Za všechny skvělé organizátory jmenujme např. Ladrogang, 2 Shovels, Jirzophone, Malárie, SLP Agency, HPK, Core Ritual, Mr. Banana, Stanley Star Promotion, DKN Productions, Vikked Zed, Break The Silence a další a další.

  Při příležitosti dvacetiletého výročí se lidé okolo Conspiracy společně se strahovským klubem 007, který v měření objemu proběhlých koncertů se slušným násko­kem vede nad všemi ostatními prostory v republice, rozhodli uspořádat malou oslavu, která bude – jak jinak – především koncertem. Jeho hlavními aktéry bude výborná americká punk-rocková parta THE CASTING OUT v čele s Nathanem Grayem, bývalým zpěvákem populární HC formace Boysetsfire, která rovněž v ČR několikrát s nemalým ohlasem vystupovala. Dalšími gratulanty budou bratislavské punk-rockové ikony z PLUS MINUS, vracející se na Sedmičku po několika letech. Úlohu předskokanů k radosti pořadatelů pak s noblesou přijali moravští pop-punkoví harcovníci N.S.O.S.

  Vstupné na tento lehce slavnostní večírek bude činit pouhých 150 Kč, klub bude otevřen od 19 hodin. Pozor, přestože je sobota, živá produkce musí skončit úderem desáté hodiny.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.